pletPleť v zime trpí, no najideálnejšie jej nie je ani v lete počas vysokých horúčav či v jeseni, keď ani samo počasie nevie, čo so sebou. Chlad, mráz, vlhko či príliš sucho, aj tieto vonkajšie faktory značne vplývajú na stav našej pokožky. Ak sa k týmto hrozbám pridá nesprávna a nepravidelná starostlivosť o pleť, vrásky, jazvy či upchaté póry vás budú sprevádzať každým krokom.

Dúfame, že každá z TopŽien pozná svoj typ pleti, pretože aj keď si to nechceme priznať, len mále percento z nás sa môže pýšiť bezproblémovou pleťou. Citlivá, mastná či aknózna, no ani jedna z nich nemá na zmiešaný typ pleti, samozrejme, v negatívnom slova zmysle. Zmiešaná pleť si vyžaduje najintenzívnejšiu starostlivosť, trpezlivosť počas čistenia a ošetrenia, no ani pri líčení to s touto problematickou pleťou nebudete mať ľahké.

Nato, aby ste odlíšili zmiešanú od iných problémových typov pletí, vám postačí jeden pohľad v zrkadle, pričom sa zamerajte na T-zónu, líca, krk a stav tej časti pleti, ktorú zakrývajú vlasy. Pri zmiešanej pleti oblasť čela, nosa a brady je aknózna a mastná, no líca, krk, okolie uší a pleť zakrytá hustými vlasmi je suchá, šupinatá a svrbivá. To znamená, že jeden problém sa strieda s druhým, teda starostlivosť sa zdvojnásobí a začne byť omnoho náročnejšou.

Dámam so zmiešaným typom pleti sa odporúča používať práve na mastnú a aknóznu T-zónu pleťové vody s dezinfekčným, rozžiarujúcim účinkom, pričom suché, citlivé miesta by ste mali ošetrovať buď jemnou detskou kozmetikou alebo prípravkami so zvlhčujúcim, hydratačným efektom. Ak sa vám lení predlžovať si čas vyhradený na starostlivosť o pleť, na trhu je už mnoho pleťových vôd, ktoré dbajú aj o tento typ pleti.

Toniká a pleťové vody sú práve tou sférou ženskej módy a krásy, ktorú by každá z nás mala dôverne poznať. Avšak len málokedy sme presvedčené, či tá alebo onaká domáca pleťová maska je vhodná aj pre tento zmiešaný problém. My Vám prinášame zoznam domácich pleťových masiek, ktoré dostatočne vyživia túto najproblematickejšiu pleť!

Zbavuje mazu v T-zóne, no zároveň hydratuje suché miesta na ostatných častiach tváre, reč je o výživnej petržlenovej maske. Petržlen rozmixujte, pridajte tvaroh a pár kvapiek citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť aspoň dvadsať minút a vaša pleť bude ako znovuzrodená. Pleť rozžiarite aj vtedy, ak na T-zónu nanesiete pár nakrájaných rajčín či zemiakov a tú citlivejšiu časť pleti hydratujete banánovo-medovou maskou. Dúfame, že sme vás týmito radami presvedčili, že ani zmiešaná pleť nie je tým najhrozivejším a neprekonateľným problémom. Veľa úspechov a trpezlivosti pri starostlivosti o zmiešaný typ pleti!

Foto: pixmac.sk, Juninho Sarpa – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!