Kým ženy, manželky či priateľky na pánske jazdy pozerajú s neveľkým nadšením, chlapi na chvíle osamote nedajú dopustiť. Má to však svoje dôvody a čuduj sa svete, pozitívne… aj pre vás, dámy.

Prečo teda hneď po svadbe nezrušiť manželovi občasné vychádzky von s kamarátmi? Aj pre toto…

Výlučná chlapská spoločnosť

Primárnym a najdôležitejším poslaním chlapských jázd je neprispôsobovať sa vo všetkom ženám a byť aspoň na chvíľu „sám so sebou“, respektíve so svojimi. Veď to poznáte, chlap sa naplno odviaže a ukáže všetko chlapské, čo v sebe skrýva, iba medzi ostatnými mužmi, bez prítomnosti zvedavých ženských očí. Na chvíľu zahodí obrúčku aj ostatné prstene z chirurgickej ocele, aj učesaný slovník a je tým, kým býval predtým a kým stále je. Chlapom.

Bez chlapov nie sme chlapi

Možno vám to bude povedomé, začína to tým, že si ho označkujete pánskym náhrdelníkom, neskôr obrúčkou a následne putami. Síce neviditeľnými, no o to pevnejšími. Kto však chce mať doma skutočného muža, nesmie z neho urobiť ženskú. Čo sa rozpráva už len o farbách tapiet, vhodnej kuchynskej linke, veľkosti plienok a s kým nosíte rovnaké prstene z chirurgickej ocele pre páry. Aj chlap – otec a manžel potrebuje občas vypnúť a len pozerať futbal, piť pivo a trochu si zanadávať s ďalšími chlapmi.

Nie je to o tom, utekať od ženy a rodiny, o tom, že ich dostatočne nemiluje. Práve naopak, práve po výlučne chlapskom rande si je každý správny chlap ešte viac vedomý toho, čo má doma a ku komu sa môže vrátiť.

Naštartujte testosterón!

Chlapi sa navzájom motivujú, uzatvárajú stávky, doťahujú sa, predbiehajú a sú jeden pred druhým majstrom sveta. Hoci sa to väčšine žien zdá smiešne a detinské,  je to celkom normálne a tak to má byť. Áno, občas sa dokonca aj pobijú, pohádajú, ale pri druhom kole zasa uzmieria.

Potrebujú to, inak sa uväznení iba doma, budú snažiť vyventilovať inak a niekde inde, na čo v konečnom dôsledku doplatia všetci. A pritom je za všetkým len nedostatok testosterónu.

Foto: pixabay.com