Už aj vás prepadla desivá panika, keď ste sa pozreli do svojej skrine a zistili ste, že vaše plavky nie sú schopné a použiteľné na túto letnú sezónu? Vybledli, slnko či soľ im vytiahli farbu, gumičky povolili, ramienka nedržia. Typický scenár väčšiny žien pred rýchlo blížiacou sa dovolenkovou sezónou.

Netreba podľahnúť stresu len kvôli tomu, že nemáte momentálne žiadne „funkčné“ plavky, samozrejme, ak ste si to nevšimli v deň odchodu na dovolenku, vtedy môže nastať menší problém. No všetky obchodné domy sú zásobené najhorúcejšími plavkovými, plážovými a letnými hitmi.

Dva krát meraj a raz…

Pri kúpe plaviek by ste mali byť rozvážna a keďže budú na istý čas nahrádzať vaše spodné prádlo, jeden kus je pramálo. Dva kusy sú také primerané množstvo, pretože keď ich budete pravidelne na striedačku prať, stihnú vám preschnúť a nebudete sa vystavovať zbytočnému riziku pôsobenia baktérii a nepríjemných zápalov.

Väčšina dievčat a žien si aj tak, bez ohľadu na to, či sú použiteľné, či nie, kupuje každú sezónu nové plavky. Je to dobrý ťah, pretože za jeden rok by sa vám plavky až tak veľmi zničiť nemali, a teda vždy k tým starším pribudne nový módny kúsok a vy sa tak vyhnete stresu pri balení na dovolenku. Vždy tak budete mať po ruke aspoň jedny, čo je vždy lepšie ako odcestovať s pocitom, že si ich musíte kúpiť v zahraničí.

Je všeobecne známe, že na termálne kúpaliská by mala mať ako žena, tak aj muž, vyčlenené osobitné plavky. Je to z toho dôvodu, že táto voda je horúca, poväčšine aj hnedá, a tým pôsobí na váš kúpací úbor s omnoho vyššou intenzitou, ako voda na obyčajných kúpaliskách alebo morská voda. Určite sa niekomu už stalo, že si zobral do termálneho bazéna fungl nové plavky a potom ich mohol používať akurát tak doma na záhrade. Preto je lepšie vyčleniť si staršie, už opotrebované plavky práve na takéto účely a vyhnúť sa tak sklamaniu zo zničenia obľúbeného letného úboru.

Pohodlné verzus trendy

Na trhu je množstvo druhov plaviek. Jedny sú polovičné, druhé celé, tretie bez ramienok, štvrté so sukňou, piate sú tangá, ďalšie kraťasové. Je ťažké vybrať si tie správne a nenadávať hneď po prvom použití na to, čo ste si samy kúpili. Farebný výber je celý na vás, tam nie je o čom polemizovať. Pretože ak sa vám páčia čierne plavky, asi vás nejaké módne výstrelky presvedčia na vzorované a naopak.

Horšie je to so strihom. Tu už veľmi nezáleží na tom, čo sa vám páči a čo nie, azda, ak nechcete pútať nesúhlasné pohľady. Je dobré nakupovať plavky s niekým, kto vám úprimne povie, či ten daný strih pasuje ku vášmu typu postavy, alebo by ste mali vyskúšať niečo iné. Je to v skutočnosti veľmi dôležité, pretože k nie každej postave sa hodia všetky plavky. Dámy so širokými bokmi si zrejme nevyberú tangá plavky, iné s väčšimi prsiami asi nesiahnu po vrchu plaviek bez ramienok.

V každom prípade, v plavkách by ste sa mali cítiť pohodlne, pretože na dovolenke v nich budete tráviť väčšinu času a stále si niečo naprávať, posúvať, viazať, to naozaj nie je veľmi príjemné. Nakupujte s rozumom a hlavne, nie prvé, ktoré vám sadnú.

Foto: Pixmac.sk, autor: Benis Arapovic

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!