Plesová sezóna sa začína po skončení vianočných sviatkov a niekto ju môže brať aj ako akési bolestné za začiatok práce v novom roku. Každopádne ide o obdobie plné vznešenosti a dokonalo upravených párov. Nezáleží pritom na tom, aký ples navštívite. Každý je svojim spôsobom prestížnou udalosťou, pričom jeho účastníci zvyknú byť dôkladne sledovaní, najmä, čo sa týka oblečenia.

Aké sú trendy pre plesovú sezónu 2018 a prečo sú hodinky na ples dôležitou súčasťou vášho outfitu sa dozviete v tomto článku.

Čo si na seba obliecť na ples?

Samozrejmosťou by na akciu typu ples mala byť (samozrejme, v prípade dám) veľká večerná toaleta, teda dlhé šaty. Základom je to, aby vám spod nich vykúkali maximálne špice topánok, ale nie päty. Mimoriadne obľúbené sú hodvábne šaty, ale aj zamatové a saténové. Hovorí sa aj, že fantázii sa v tomto prípade medze nekladú a dovolené je takmer všetko.

Ak sa stále pýtate, čo si obliecť na ples, držte sa jednoduchého hesla: „oblečiem si to, v čom dobre vyzerám.“ Na tento rok sú obľúbené šaty s nahým chrbtom a čo sa týka farieb, vyhráva to tmavomodrá, sivá a ohnivá červená. Šaty môžu byť pokojne ozvláštnené napríklad čipkou, ktorá je mimoriadne moderným doplnkom šiat. Páni to majú jednoduchšie – stačí si nahodiť elegantnú košeľu a čierny smoking.

Aké dámske hodinky na ples si vybrať?

Americká značka Guess je ako stvorená pre spojenie s vašou elegantnou róbou. Nezáleží na tom, akú farbu večernej toalety ste zvolili. Práve vďaka šírke ponuky modelov hodiniek Guess je viac než isté, že si vyberiete tie pravé, ktoré sa k tomuto večeru budú hodiť. K jednoduchším šatám voľte skôr výraznejšie hodinky a k vyčačkaným róbam zase menej výrazné modely, aby sa tieto dve súčasti vášho slávnostného JA „nebili“.

Zaujímavým spestrením plesového outfitu môže byť aj značka Tissot. Vyznačuje sa relatívnou striedmosťou, to znamená, že v jej ponuke zväčša nenájdete hodinky ozdobené „miliónom“ trblietavých kamienkov. Ak máte rada tradíciu a hľadáte nenápadný ukazovateľ času, ktorý sa však bude pekne vynímať na ruke, siahnite po „tissotkách“.

Ak ste svieža a moderná žena, páčiť sa vám budú hodinky Lacoste. Tento legendárny výrobca má v ponuke z každého rožka troška, čiže hodinky nielen na pláž, ale aj na ples. A práve táto variabilita je výborná. Každý si v ponuke totiž nájde presne to, čo sa mu páči. Hodinky Lacoste nie sú prehnane elegantné, ale dokážu sa stať príjemným spestrením vášho outfitu.

Zaujímavým doplnením outfitu môže byť aj líčenie. Ako sa nalíčiť na ples? Nemusí to byť žiadna veda. Stačí sa držať hesla „menej je niekedy viac.“

Pánske hodinky na ples: ktoré sú tie pravé?

Elegancia. Slovo, ktoré sa v nádherne vyzdobených sálach určených na ples vyskytuje často. Stelesňuje nielen vaše oblečenie, ale aj doplnky, medzi ktoré patria aj hodinky. A výnimočnou značkou, ktorá doplní každý elegantný outfit, je napríklad Hugo Boss. Hodinky tohto výrobcu sa výborne hodia nielen k biznis oblečeniu, ale práve aj na takéto udalosti.

Ak máte radi absolútnu jednoduchosť a chcete, aby čo najviac vynikol váš nový smoking, siahnuť môžete po značke Daniel Wellington. Tá sa zameriava na minimalistické kúsky, ktoré nerušia a zbytočne na seba neupozorňujú. Ich úlohou je váš outfit podčiarknuť a ukázať, že na sebe nepotrebujete mať všetko. Stačí vám dobre zvolený smoking a jednoduché hodinky.

Festina je ďalšou legendou, ktorá spoľahlivo dotvorí váš exkluzívny smoking napr. od Armaniho. Hodinky Festina sa vyznačujú vysokou kvalitou a dojmom luxusu, ktorý vyvolávajú všade, kam sa „pohnú“. Ak chcete na ostatných urobiť naozajstný dojem, siahnite po nich a uvidíte, že urobíte dobre.

Prajeme príjemný ples plný krásnych zážitkov!