Chorvátsko je krajina, ku ktorej máme veľmi blízko. Nie nadarmo je Chorvátska republika označovaná ako „slovenské more“ a každý rok ju navštívia desaťtisíce spokojných Slovákov. Oficiálne Republika Hrvatska sa rozprestiera pri pobreží Stredozemného mora a žije tu okolo 4,5 milióna obyvateľov. Úradným jazykom je tu chorvátčina. Dôvodov, prečo cestujú Slováci práve sem sú predovšetkým priateľné ceny, dobrá vzdialenosť, žiadne jazykové bariéry, pekné more a atmosféra tiež nie je na zahodenie.

Mne osobne sa veľmi páčia Vodice. Ide o malebné, malé mesto. Dobré pláže, teplá a priezračná voda je tu samozrejmosťou. Večer je tu dobrá hudba, priateľská spoločnosť. Ubytovať sa môžete priamo na pláži Jadranského mora. Na plážach sú rôzne športoviská, atrakcie a nemožno nespomenúť chutnú zmrzku za 6 kn (kuna). Prekvapilo ma mnoho bežcov a príjemný personál v reštikách.

Vrámci spoznávania treba navštíviť aj v centre mesta Čarićovu vežu – posledná stavba zo 16. storočia. Ďalej jazerá, vodopády, veľký prístav a okolité ostrovy. Zážitky, ktoré si odnesiete z tejto destinácie si budete pamätať ešte veľmi dlho. Osobne mi nervy robili iba vodiči áut. Odporúčam navštíviť a vytvoriť si vlastný názor.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!