Chcete mať spevnené, štíhle a ohybné telo? Vyskúšajte Pole Dance! Tancovanie pri tyči sa už dávno nepovažuje za nemravné a nie je to záležitosť striptízových barov! Momentálne je to veľmi populárny tanec, ktorým si nielen sformujete telo, ale získate aj väčšie sebavedomie. Ďalšou výhodou je, že si pri ňom precvičujete všetky časti tela, pričom sa nezaťažujú kĺby. Pri tomto cvičení si posilníte svalstvo vlastnou váhou, od paží cez prsné svalstvo, až po zadok a nohy. Výsledkom je krásna, súmerná a spevnená postava.

Pôvod pole dance je až v Číne, kde predviedli tanec akrobati v čínskych cirkusoch, ktoré sa dodnes konajú. Prvýkrát sa tento tanec začal vyvíjať v 20. rokoch 20. storočia, kedy sa považoval za istý druh divadla. Neskôr sa z neho stala erotická „disciplína“ v baroch a kluboch, a pomaly sa rozširoval do krajín. Začali vznikať rôzne pole dance kluby, kde už nešlo o erotiku, ale o šou. Jeho popularita rástla postupne s tvrdeniami hviezd šoubiznisu, že precvičujú tento tanec pri tyči. Pomaly sa stalo pole dancing rešpektovaným športovým odvetvím.

Pole Dance nemá žiadne obmedzenia. Je vhodný pre každú ženu vo všetkých vekových kategóriách, ktoré majú dobrú náladu, chuť a nadšenie pre tento tanec. Snáď jedinou nevýhodou je tyč, ktorú by ste mali mať doma v prípade, že chcete tento tanec pravidelne precvičovať. Ale už aj to je vyriešené! Štýl Pole Dance sa podarilo na Slovensku presadiť a je množstvo pohybových štúdií v slovenských mestách, ktoré organizujú kurzy tohto tanca, kde sa máte možnosť naučiť sexy pohyby. Na začiatku kurzov sa naučíte ladnosť a zvodnosť pohybov, chôdzu popri tyči, ale aj jednoduchšie otočky. Neskôr sa už budete vedieť vyšplhať vyššie na tyč, zavesiť sa na tyči dole hlavou, až rôzne náročné akrobatické kúsky.

Dôkazom, že Pole Dance nie je len striptízovým tancom, je organizovanie pravidelných súťaží a šampionátov v zahraničí. Dokonca International Pole Dance Fitness Association sa snaží presadiť tento druh cvičenia ako olympijského športu. Jednou zo súťaží je Miss Pole Dance, ktorá sa začala pravidelne usporadúvať od roku 2006, kedy sa prvýkrát konala v Austrálií. A Slovensko sa môže tiež pochváliť prvými majstrovstvami Česka a Slovenska v Pole Dance, ktoré sa konali tento rok.

Okrem toho, že výsledkom tanca bude tvarovaná, spevnená postava a zhodené kilá, ponúka však ešte jednu veľkú výhodu. Vďaka tomuto tancu budete nabité pozitívnou energiou, zvýšeným sebavedomím a budete sa cítiť krásne a sexi! Už len za ten pocit sa to oplatí vyskúšať!

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!