Predmenštruačný syndróm nie je žiadny mýtus, o tom by vedela rozprávať každá jedna žena, ktorá si ním pravidelne mesiac čo mesiac prechádza. Toto obdobie je náročné ani tak nie pre samotnú ženu, ktorá si často neuvedomuje, že niečo nie je v poriadku, ako pre partnera, na ktorom spočívajú všetky emočné výbuchy. Ako môžete predmenštruačný syndróm kontrolovať a obmedziť jeho účinnosť na vašom tele? Naučte sa na sebe pracovať a pocítite zmenu.

Zmeny v tele

Počas predmenštruačného syndrómu sa v ženskom tele začínajú búriť hormóny a pripravujú sa už na obdobie menštruácie. Toto obdobie trvá väčšinou pár dní, v niektorých prípadoch až týždeň (čomu sa teda naozaj nepotešia muži) a je sprevádzaný problémami s pleťou, bolestivými prsiami, krížmi a, v neposlednom rade, obrovskými zmenami nálad a rôznymi chuťami. To, že sa v jednej chvíli smejete a v druhej ste schopná s niekým viesť slovnú vojnu a následne sa z ľútosti rozplakať, sa zrazu stane pre vás úplne normálne. Alebo si dáte tabličku, či pol balenia čokolády a hneď máte chuť na syr. Áno, aj takto to môže vyzerať každý mesiac pár dní.

Vnútorný pokoj = pokojná žena

Celý predmenštruačný syndróm by bol zvládnuteľný, keby niekedy nenaberal na intenzite a neobmedzoval vášho partnera. Žena si v danej chvíli neuvedomuje, že za normálnych okolností by sa tak nesprávala a príde na to buď tesne po vyslovení urážky, alebo na druhý deň. Taktiež emócie sa nedajú udržať a o deň neskôr si klepete po hlave, že ako ste mohli reagovať spôsobom, akým ste reagovali. Začnite na svojom organizme pracovať a nedovoľte mu prechádzať týmito výbuchmi. Ak cítite, že práve nie ste sama sebou, zvoľte si čas o samote a nechajte si chvíľu pre seba. Nikomu tak neublížite a vaša hlava si oddýchne.

Ak niekedy niečo poviete v záchvate, nie vždy bude ospravedlnením predmenštruačný syndróm. Nie ste dieťa, ktoré sa musí učiť ovládať, ste dospelá žena a hormóny musíte vedieť utíšiť. Vyhýbajte sa tlmičom bolesti, choďte na to cez rozvíjanie vnútorného sveta. Viac rozmýšľajte, kontrolujte svoje reakcie a nenechajte ženské hormóny rozprávať za vás. Najbližšie to určite zvládnete lepšie!

Foto: pixabay.com