Ak ste na internete a Pixmac000048963801sociálnych sieťach ako doma a sledujete známe fanpage, možno neušla vašej pozornosti čitateľská výzva na rok 2015. Táto výzva naozaj nie je len tak pre hocikoho, pretože ak chcete byť úspešný a dôjsť víťazne do konca, za rok musíte prečítať až päťdesiatdva kníh. Čo v priemere vychádza na jednu knihu za každý jeden týždeň v roku. Avšak, nie hocijaké knihy. Výzva určuje kategórie, do ktorých musia dané tituly spadať. Nemýľte si výzvu so súťažou. Máte prekonávať sami seba, nie súperiť s inými.

Možno práve čitateľská výzva bude štartovacou čiarou pre vás ako sa vrátiť k obľúbeným knihám, na ktoré často v dobe internetu zabúdame. Doprajte si čas na seba a oddýchnite si pri dobrých knihách, veď nejde o to vyhrať, ale prekonať sa, to je cieľ výzvy. Nemusíte ju splniť úplne celú, ale každý podľa seba, tak, aby ste prekonali svoje limity. Veď ak ste prečítali minulý rok kníh päť, tak tento bude výzva už aj pätnásť. Veľa šťastia!

Výzva obsahuje päťdesiat kategórii, podľa ktorých si vyberiete knihy, ktoré chcete čítať. Niektoré kategórie sú pomerne jednoduché. Nájdete tam klasickú romancu, triler alebo knihu napísanú ženskou autorkou. No nevyhnete sa ani titulu zo svojich detských čias alebo knihe, ktorú môžete prečítať za jeden deň. No trúfate si aj na niektorú z určite mnohých kníh, ktoré ste mali prečítať v škole ako súčasť povinného čítania, no vy ste ju odignorovali?

Jednu knihu vám má odporučiť priateľ, ďalšia bude najobľúbenejšia vašej mamy, jedna s titulom Pulitzerovej ceny, iná z roku, kedy ste sa narodili alebo taká, ktorú ste začali čítať, no nikdy nedokončili. Nepovšimnutá neostane ani kategória trilógie, kniha stará viac ako sto rokov alebo kniha, ktorú napísal autor s rovnakými iniciálmi ako sú tie vaše. Zapojte sa do čitateľskej výzvy a objavujte ďalšie a ďalšie príbehy poskrývané na stránkach drahocenných kníh.

Foto: pixmac.sk, Jeff Nelson – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!