faceHoci sa to za oknom vôbec nejaví tak, že by mala čochvíľa nastať jar, treba sa v dostatočnom predstihu prebudiť zo zimného spánku a nastaviť svoje telo na efektívnu jarnú detoxikáciu. Dámy v prvom rade zaujíma stav a kvalita pokožky, pretože tá je očividná, no bez zdravého vnútrajška, ani pleť nežiari. Po zime sa nielen emočne cítime vyčerpaní, ale bezduchým, unaveným dojmom pôsobí aj naša pleť. Je ochabnutá, bledá, a preto potrebuje nabrať druhý dych. Práve na to je jar ako stvorená! Základným heslom by sa pre vás hneď na začiatku jarného obdobia, respektíve v deň prvých slnečných lúčov mala stať detoxikácia, hydratácia a výber kvalitného peelingu!

Nemožno dopustiť, aby dáma pre nedostatočnú starostlivosť o pleť vyzerala staršie, vyčerpanejšie, teda bez známok vitality a chuti užiť si plnými dúškami jar 2015! Na začiatok si však treba ujasniť základné pravidlá, ktoré vôbec nesúvisia s témou krásy a kozmetiky, ale s našou ženskou vytrvalosťou. Jar nie je nato, aby sme spali, k tomu nám slúžila dlhá, tmavá zima, teraz je čas prebudiť sa k životu, získať na vitalite a zregenerovať svoju krásu.

Základom každej pleti je čistota, v spojení s jarnou regeneráciou to znamená, že bez peelingu si nemôžete dovoliť vyjsť ani za dvere. Tak ako vie byť peeling užitočný, tak rovnako dokáže pleti uškodiť, a to niekoľkonásobne, ak je vaša pokožka precitlivená. My však predpokladáme, že o svoju pleť dbáte natoľko, že jej nechýba ani vitamín A, B a ani C, nie je aknózna, nie je citlivá, len sa jednoducho potrebuje naštartovať! Peeling je voľbou, respektíve krokom č. 1, vyberajte si len z tých, ktoré obsahujú malé zrniečka, pleť očisťujte jemnými krúživými pohybmi, aby nedošlo k podráždeniu.

Po tom, ako pleť očistíte, začnite si užívať pocit z “ľahkých“ krémov, ktoré sú síce vitamínmi nabité, ale nie sú také husté a pre pleť zaťažujúce, ako sa to “nosievalo“ počas zimy. Dokým na pleť nenanesiete hydratačný krém, môžete si síce nahovárať, že vaša pleť žiari, no pravda je niekde na druhej strane kozmetického kútika. Spomínané pravidlá by pravdupovediac nikdy nenabrali na účinnosti, ak by sme telu nedopriali aj jarný vnútorný detox. Za týmto odporúčaním nehľadajte žiadnu ukrutnú hladovku, ale častú konzumáciu ovocia a zeleniny, potravín s obsahom vlákniny a príjem vody. Voda a bylinné čaje z nášho tela odplavia všetky škodliviny, ktoré robia pleť nepríťažlivou. A po tom rozhodne žiadna z nás netúži!

Foto: pixmac.sk, Stefan Insam – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!