Henna farba na vlasyČo je Henna ?
Henna je prírodný produkt, ktorý sa vyrába z rastliny Lawsonia Inermis. Listy tejto rastliny sa používali už v Egypte na farbenie vlasov, nechtov, pokožky a využívali v kozmetických prípravkoch. Hovorí sa, že aj Kleopatra si farbila svoje krásne vlasy práve Hennou. I dnes sa používa v mnohých krajinách ako súčasť šampónov, kondicionérov a farieb na vlasy. Táto rastlina obsahuje aktívne zložky, ktoré pomáhajú zafarbiť pokožku a vlasy. Prírodná Henna vám zafarbí vlasy do svetlo červena až bordová. Primiešaním iných rastín ako napr. Indigo sa dosahuje iných odtieňov, ako sú hnedý, čierny alebo blond.

Aké sú jej vlastnosti ?
Okrem toho, že vám vlasy zafarbí prírodným spôsobom, má aj ďalšie špecifické vlastnosti, ktoré pomôžu pri padaní vlasov. Zároveň zlepšujú kvalitu a rast vlasov. Henna sa spája s prírodnými bielkovinami vo vlasoch a tým stimuluje ich rast.

Henna pomáha opraviť a zahojiť praskliny vo vlase, takže pomáha pri liečbe vlasových korienkov. Týmto spôsobom zabraňuje lámaniu vlasu a prinavracia vlasom lesk. Navodzuje rovnovážne pH vlasov a tým bráni predčasnému padaniu vlasov. Lieči väčšinu problémov s vlasmi a vlasovou pokožkou ako sú lupiny, suché vlasy atď. Taktiež chráni vlasy pred vonkajšími škodlivými vplyvmi ako aj pred vysúšaním vlasov z dôvodu sušenia vlasov teplým vzduchom. Pomáha aj proti predčasnému šediveniu vlasov.

Henna je výborným kondicionérom, ktorý zjemní vaše vlasy a dodá im lesklý vzhľad. Udržuje vo vlasoch vlhkosť a vlasy sa stávajú jemnými a hodvábnymi.

Henna a farbenie
Väčšina výrobcov farieb spolieha pri ich výrobe na chemikálie ako peroxid alebo amoniak. Tieto látky totiž z vlasov odstránia celú ochrannú vrstvu, aby vlasy mohli absorbovať chemickú farbu na ne aplikovanú. Tento spôsob však naprosto zničí vlasový obal. Vlasy sú potom lámavé, štiepia sa a postrádajú akýkoľvek lesk. Naviac mnoho farieb obsahuje ingrediencie, ktoré pri dlhodobom užívaní zvyšujú riziko rakoviny.

Henna farba na vlasy má už dlhú históriu ako prírodné, šetrné farbivo a ako taká bola k tomuto účelu i oficiálne doporučená v prehlásení FDA.

Henna obalí každý vlas prírodným rastlinným proteínom, ktorý zároveň preniká hlboko do jeho štruktúry. Takto Henna napomáha chrániť vlasy pred poškodením slnkom, vetrom a nečistotami z ovzdušia a tiež pred chlórom či morskou soľou. Zároveň Henna vyhladí štruktúru Vašich vlasov čím na vlasoch vytvorí povrch, ktorý odráža svetlo a vlasy budú žiariace a nádherne lesklé.

Henna na vlasy tak zanechá vlasy v skvelej kondícii, dodá im tvar a nádherný lesk. Henna tiež pomáha minimalizovať rozštiepenie končekov vlasov. Výhodou Henny je, že pôsobením svetla postupne bledne, na vlasoch tak nikdy nebude jasne viditeľný prechod medzi vlasmi farbenými a už odrastenými. Farbenie Hennou je jednoduché a získaný farebný odtieň je úplne originálny nakoľko farba reaguje na každý druh vlasov iným spôsobom. Jednotlivé farbiace zložky obalia vlas a nenarúšajú jeho štruktúru. Tým získajú vaše vlasy zároveň účinnú ochranu proti UV žiareniu.

Na trhu existujú namiešané zmesi v rôznych farebných odtieňoch od zlatej blond až po čiernu farbu na vlasy z Henny. Doležité je zároveň si nájsť veľmi kvalitnú a dobre farbiacu Hennu ku ktorej určite patrí francúzska Henna zn. Henne Color, ktorá ponúka 7 farebných odtieňov a 2 nefarbiace zmesi určené ako výživný zábal. Kompletnú ponuku práškových vlasových farieb z Henny zn. Henné Color nájdete na www.bionatural.sk.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!