Straší a znižuje sebavedomie mnohým ženám, no napriek tomu je možné proti nej bojovať alebo sa jej celkom zbaviť. Nie vždy musí byť problém v nás. Dvojitá brada môže byť výsledkom dedičnosti a vtedy sú naše šance o jej predchádzanie žiaľ nulové. Ak však trpíte nadváhou alebo sa nesprávne stravujete, tu už môžete urobiť niečo preto, aby ste sa jej vyhli. V zásade však platí, cvičiť, cvičiť a cvičiť.

Cvičenie je najlepší a najlacnejší spôsob, ako bojovať proti zníženej elasticite kože. Tá sa totiž vekom vytráca, čo spôsobuje vytváranie tukov a následne vznik dvojitej brady. Cviky sú vhodné aj pre tých, ktorí tento problém nemajú, no sú ochotní pre svoju krásu urobiť veľa a najmä v predstihu. Existuje veľké množstvo cvičebných metód, ktoré vám v probléme pomôžu, musíte byť však trpezlivá a vytrvalá a nečakať zázraky po niekoľkých dňoch.

Takisto môžete vyskúšať špeciálne masáže brady, ktoré majú rovnaký účinok a zabraňujú tak ochabnutiu svalov. Stačí ak končekmi prstov rozotierate gél smerom od krku po bradu. Jemné masážne pohyby vykonávajte niekoľko minút asi 3 krát denne.

Drahšou metódou je liposukcia. Napriek tomu je obľúbená u väčšiny žien a stále viac a viac z nich siaha po tomto už overenom postupe. Pomáha nielen pri odstraňovaní dvojitej brady, ale tiež znižuje jej riziko ďalšieho výskytu do budúcna. Preto je tak populárna a aj keď je drahá, mnohé na ňu nedajú dopustiť. Vykonáva sa v lokálnej anestézii, kedy lekár zavedie do oblasti za uchom malú kanylu, pomocou ktorej následne odstráni nahromadený tuk.

Ak máte odvahu a pre svoju krásu ste ochotná urobiť čokoľvek, môžete sa zveriť do rúk plastického chirurga. Predtým si však zistite o možnej operácii čo najviac informácií a opýtajte sa na možné riziká, ktoré sú s tým spojené. Dôkladne si premyslite, či je stav vašej brady natoľko alarmujúci, že je nevyhnutné podstúpiť takýto zákrok. Ak ste však aj potom presvedčená, že inej cesty niet, navštívte skúseného odborníka, ktorý má naozaj už niekoľko takýchto operácií za sebou a to úspešných. Nejde tu pritom iba o samotnú kvalitu zákroku, ale tiež o lepšiu prípravu, ktorú s ním môžete absolvovať pri predoperačných konzultáciách.

Problém dvojitej brady dnes nie je problém iba ľudí s nadváhou. Trpia ňou aj mladí, štíhli ľudia a často je výsledkom zlých návykov. Preto sa tak veľmi odporúča čítať knihy pri ležaní na bruchu. Hlava s bradou sa vám automaticky dvíha hore a nemá tendenciu padať k hrudníku.

Tak či onak, dvojitá brada sa skôr či neskôr môže objaviť u každého z nás, preto pravidelným cvičením nič nepokazíte. Práve naopak. Predídete starostiam a podporíte krásu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!