kapverdyVianočný čas potrebuje zmenu! Odpútajte sa od balenia štyroch párov ponožiek, televíznych programov plných amerických Santa Clausov a od pečenia zákuskov, ktoré deťom aj tak nechutia. Doprajte si dovolenku v čarokrásnom, teplom a bájnom prostredí Kapverdských ostrovov. Súostrovie je vzdialené necelých 500 km od západného pobrežia Afriky.

Priaznivcov slnečných dovoleniek prilákajú Kapverdy aktuálnou teplotou vzduchu 27°C, sú pokryté zlatistými piesočnatými plážami a nezabudnuteľným sa pre vás stane aj pohľad na tyrkysový Atlantický oceán. Najviac obývaný, s bohatou históriou a bujarým nočným životom je ostrov Santiago. Okrem neho zahŕňajú Kapverdy ešte 17 ďalších ostrovov, ktorých celkové obyvateľstvo len tesne presahuje pol miliónovú hranicu.

Vo februári vás na Kapverdoch môžu vystrašiť zúrivé piesočnaté búrky, preto vám odporúčame, aby ste túto dovolenkovú destináciu navštívili ešte počas vianočných sviatkov. Prečo by ste si nemohli dovoliť viac ako len jednu letnú dovolenku počas roka? Doprajte si s rodinou Vianoce trochu inak, vychutnajte si krásnu plážovú romantiku spolu s horskou turistikou, objavujte teda tajomstvá ostrova Santiago. Do rybích špecialít sa dá zahryznúť nielen za štedrovečerným stolom, ale aj vo vychýrených reštauráciách v hlavnom meste ostrova Santiago, Praia.

Ostrov Santiago je najviac ovplyvnený africkou kultúrou, v jeho centre sa nachádza množstvo historických pamiatok a keďže teplota počas celého roka neklesne pod 20°C, možno jednoznačne povedať, že Kapverdy sú ozajstným rajom na zemi. Aj keď na ostrove Santiago padne za rok v priemere najviac zrážok zo všetkých Kapverdských ostrovov, netreba zúfať, počas tejto meteorologickej nepriazne sa dá spoznávať kultúru tohto unikátneho ostrova. Keď sa nedá kúpať a na pláži chytať bronz, odejte sa do pršiplášťov a utekajte na pevnosť Fort Real de Sao Filipe. Toto miesto bolo centrom obchodov s otrokmi a Pelourinho je oblasťou, kde boli otroci verejne trestaní.

Ak si namiesto nafúknutého brucha doprajete počas sviatkov výlet na tento slnečno-kultúrny ostrov s nezabudnuteľnou históriou, možno okrem jemného bronzu si s rodinkou domov donesiete aj aktualizovaný hodnotový rebríček. Pohľad do dejín otrokárstva isto zanechá aj na tom najchladnejšom srdci nemalé humánne stopy! Preto vycestujte na Kapverdské ostrovy ešte dnes!

Foto: pixmac.sk, Patricia Figueira – flickr