Povinnosťou každého zamestnávateľa je zabezpečenie bezpečného a príjemného pracovného prostredia. Napriek tomu, existujú povolania, ktoré môžu negatívne vplývať na zdravie človeka. Medzi negatívne vplyvy sa zaraďuje prašné a hlučné prostredie, vdychovanie chemických a alergénnych látok alebo nadmerná fyzická záťaž. Pri týchto povolaniach sú zamestnávatelia povinní podľa zákona poskytovať rekondičný pobyt. Rekondičný pobyt slúži k obnove fyzických a psychických síl, ktoré boli znížené v dôsledku vysokého pracovného zaťaženia. Rekondičné pobyty však nie sú poskytované len zamestnancom s vysokou pracovnou záťažou, ale všetkým, ktorí potrebujú načerpať energiu do pracovných povinností.

Rekondičné pobyty sú najčastejšie ponúkané formou kúpeľných pobytov. Takmer všetky známe slovenské i zahraničné kúpele majú v ponuke rekondičné pobyty. Základom tohto typu pobytov je liečenie minerálnymi termálnymi prameňmi, liečivým bahnom alebo klimatickými podmienkami. Samozrejmosťou je ubytovanie a stravovanie v hoteloch, penziónoch či kúpeľných domoch. Pacienti sú pod dohľadom lekárov a špeciálne vyškoleného personálu s náležitými vedomosťami. Súčasťou pobytu sú vstupné prehliadky, diagnostika, odporučenie a aplikácia liečebných procedúr. Využívajú sa kúry akými sú oxygenoterapia, akupunktúra, inhalačná liečba, suché plynové zábaly, masáže, elektroliečba, horské slnko, magnetoterapia, ultrazvuk alebo solux. Blahodarne účinky má sauna či perličkové kúpele. Samozrejmosťou je kúpeľná liečba či pitné kúry. Pri rekondičných pobytoch nesmieme zabúdať na primeraný pohyb. Pacienti podnikajú prechádzky do prírody alebo sa venujú kolektívnemu rehabilitačnému cvičeniu. Skvelou príležitosťou pre upevnenie zdravia a podpory zdravého životného štýlu je fitness centrum, aerobic či joga. Rekondičný pobyt by mal pacientov naviesť na správny spôsob stravovania, čiže často je spojený s rôznymi školeniami a seminármi o racionálnej výžive. Okrem toho majú návštevníci možnosť doplniť štandardný balík procedúr o špeciálne kúry, kde môžeme zaradiť reflexné masáže, lymfodrenáž, omamné medové masáže či masáže lávovými kameňmi.

Rekondičné pobyty sú často spojené s kultúrnymi a spoločenskými podujatiami. Pacienti sa s obľubou zúčastňujú vystúpení hudobných skupín či divadelných súborov alebo si vychutnávajú posedenia pri káve v príjemných kaviarničkách.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!