Je málo takých žien, ktoré našli vo svojom prvom partnerovi toho osudového na celý život. Väčšinou sme v našom živote vystavené rozchodom. Niektoré ich majú na konte viac, iné menej. Tak či onak, rozchod človeka určite posilňuje, zoceľuje a aj keď sa prvé dni javia ako zrútený svet, bolesť sa dá prekonať. Dôležité je neupadnúť, ale čo najskôr začať nový život.

Ako to zvládnuť?
Dĺžka porozchodovej rekonvalescencie závisí od toho, aké dlhé obdobie sme s partnerom prežili. Je to však aj veľmi individuálna záležitosť závislá od mnohých faktorov, ako je napríklad povaha človeka, kvalita rozpadnutého vzťahu či dôvod rozchodu. V každom prípade je čas najlepším liekom a my mu v liečení nášho zlomeného srdca môžeme trošku pomôcť.

Po každom rozchode by sme ale našim emóciám mali nechať voľný priebeh. To znamená žiadne potláčanie sĺz, ani dusenie bolesti v tele. Je potrebné dostať to von a čo najskôr. Preto plačme, kričme, hnevajme sa hoci aj na celý svet. Uľaví sa nám a potom si pokojne môžeme povedať, že 1. fázu už máme za sebou. Po tomto čase by sme už na akúkoľvek ľútosť a slzy mali zabudnúť, aj keď občasný plač je ešte stále normálnym javom. Ak sa chceme z najhoršieho dostať čo najskôr, je nutné stretávať sa s ľuďmi. Rozhovor s priateľkami je veľmi dôležitý, možno prežili rovnakú bolesť, lepšie nás pochopia, poradia nám.

Výborným krokom k vstupu do nového života je zbaviť sa minulosti. To môžeme vyriešiť vyhodením alebo odstránením predmetov, ktoré nám expartnera pripomínajú. Listy, darčeky, spoločné fotografie… Tie už nepotrebujeme, čaká nás predsa nová cesta, na ktorej zažijeme nové skúsenosti, radosti a prekvapenia.

Nemali sme na niektoré naše aktivity či záľuby čas? Teraz je najvhodnejšia príležitosť. Učme sa jazyky, venujme sa športu, píšme básne či počúvajme hudbu. Týmto zabudneme nielen na bolesť, ale urobíme aj niečo pre svoje zdravie či intelektuálny rast. Akýkoľvek šport priaznivo vplýva na depresívne stavy. Pomáha vydať z tela prebytočnú energiu, odreagovať sa a okrem toho dostáva telo do lepšej formy. Pri všetkých týchto aktivitách by sme nemali zabúdať na spoločnosť. Byť sama nám neprospeje. To nás naopak môže ešte viac zničiť. Radšej nákupy s kamarátkami, posedenia pri drinkoch, diskotéky, zábavy. Zlepší nám to náladu, zdvihne sebavedomie. A o to práve ide. Len uvoľnené a vysmiate budeme zaujímavé pre naše okolie. A postupne si uvedomíme, že žiť sa dá aj mimo vzťahu. Jeho rozpadom sa náš život nekončí. Možno práve rozchod prispieva k tomu, aby bol ešte viac kvalitnejší.

Ilustračné foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!