My, ženy sme jednoducho nepoučiteľné. Venujeme stovky eur do rôznych prípravkov na chudnutie a výsledok takmer žiadny. Zabudnite na kokteily, tabletky a ďalšie reklamované vynálezy, ktoré sú aj tak neúčinné. Ak chcete chudnúť, musíte sa držať pravidla: „Jedz polovicu“ alebo „Jedz tretinu“. Všetko závisí od skutočnosti o aký rozsah redukcie váhy sa snažíte. Výdaj energie musí byť dlhodobo vyšší ako jej príjem. Samozrejmosťou je športová aktivita, ktorá vám pomôže telo vyformovať a zároveň uvoľňuje vzácne hormóny šťastia.

Na čo najčastejšie zabúdame?
Najväčšou chybou, ktorej sa pri chudnutí dopúšťame, je pitný režim. Podceňujeme to, čo je pre správne fungovanie nášho organizmu dôležité. Denne naše telo vylúči veľké množstvo tekutín v podobe moču, stolice, potu a časť sa stráca aj dýchaním. K tomu, aby sme tieto straty nahradili, potrebujeme denne prijať 2 až 3 litre tekutín. Zabudnite na limonády, kávu a sladké džúsy. Svojmu telu pridáte nimi akurát prázdne kalórie.

Ako by mal vyzerať správny pitný režim?
Chcete byť zdravá a štíhla? Riaďte sa jednoduchým pravidlom, ktoré znie: „Na každých 10 kg váhy by ste mali prijať 4 dcl tekutín“. Ideálne je tri štvrtiny tohto množstva prijať dopoludnia. Uveďme si príklad. 70kg osoba by mala denne vypiť 2,8 litra tekutín, z toho 2,1 litra je najlepšie vypiť do 12 hodiny dopoludnia. Najdôležitejšia zo všetkého je piť neperlivú vodu. Jednoducho, pite vodu z vodovodu. „Tá je predsa chlórovaná“, napadne vám ako prvé. Vodu je preto dobré nechať odstáť. Týmto spôsobom sa zbavíte neželaného chlóru. Skvelým pomocníkom sú filtračné zariadenia. Riešením je aj prevarenie vody, ktoré chlór zničí.

Ako sa dá prostredníctvom vody schudnúť?
V prípade, že do svojho života zavediete pravidlo, že nalačno treba vypiť dva poháre vlažnej vody, skvelým spôsobom naštartujete váš metabolizmus. Ak chcete schudnúť, dodržujte vyššie uvedené pravidlo a pite dostatočné množstvo tekutín. Ak budete navyše piť studenú vodu, váš organizmus bude nútený ohriať ju a tým spálite viac kalórii. Nie je to skvelé?!

Dobrá rada na záver
Ak pociťujete hlad, predtým ako sa najete, skúste vypiť pohár vody. Najmä u ľudí s nedostatočným pitným režimom dochádza k zamieňaniu smädu za hlad. Zbavte sa prebytočných kilogramov, únavy a podráždenosti vodou z vodovodu!

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!