S hudbou je život krajší. Zvuky a tóny nás sprevádzajú od narodenia. Veď aj malé dieťa sa prejavuje určitým druhom melódie, ktorá mu znie ako rajská hudba. V neskoršom veku si takmer každý jedinec nájde svoj obľúbený hudobný štýl, ktorý ho často sprevádza až do staroby. Tak ako každá iná krajina a kultúra, aj naše Slovensko oplýva rôznorodosťou melódií. Írečité ľudovky, či moderné disco? Každá žena si do spevu aj rada skočí. Nie je to tak?

Kúsok z histórie

Keď Slovensko bolo ešte v plienkach, na našom území sa spevy praktikovali prevažne v latinčine. O to väčšie prekvapenie nastalo, keď si pravý Slovák začal pospevovať v staroslovienčine. Týmto sa hocikto pochváliť nemôže. Hrdý národ s krásnym jazykom, ktorý patrí len nám. Spievanky sa netýkali len ľudoviek a pochodových piesní. Húdlo sa najmä v kostoloch pri bohoslužbách.

Dôkazom hudobnej zrelosti je široké spektrum už spomínaných ľudových piesní. Tie sa tradovali z generácie na generáciu a dnes poznáme veľké percento nášho národného folklóru. Dokonca aj dnešné deti prejavujú záujem o národné piesne. To percento však každým rokom bohužiaľ klesá.

Modernizácia

Všetko sa mení a tak to ide aj hudobnými trendmi. Tie sa striedajú stále rýchlejšie. Už v minulosti sa k nám dostávalo stále viac a viac nových štýlov a žánrov, ktoré ovplyvnili hudobnú scénu. Šansónové speváčky, ktoré boli našimi vzormi (mnohé dodnes stále sú), exotickí jazzový hráči na trúbku, či saxofón, alebo energickí zabávači hrajúci na klávesy.

Po odtrhnutí Slovenska a Česka sa u nás stále držalo v piesňach vlastenectvo a láska k domovu tak, ako sa to tradovalo cez ľudovky. Súbežne začal byť veľmi populárny aj pop. Je zaujímavé, že v tých rokoch nebolo možné, aby žena spievala energickú tanečnú pieseň. Preto tieto role a ženské texty preberali muži. Dôvod je pre nás nepochopiteľný – vraj by to bolo neetické. Ale čo už, bola to iná doba.

A čo dnes?

V posledných rokoch sa na našej hudobnej scéne vystriedalo mnoho kapiel, aj sólistov. Vzniklo nespočetne veľa žánrov a subžánrov, ktoré sa častokrát ani nedajú počúvať. Tie, ktoré sa dostávajú do rádia nás občas nútia preladiť na inú stanicu, či rádio vyhodiť. Vkus ľudí sa mení a tak isto sa mení aj dopyt po melódiách. Ak sa vám dnešná hudba nepáči, alebo by ste chceli do scény prispieť, nenechajte vašu túžbu len tak ležať! Ženy hudobníčky sú vždy sexy, tak navštívte napríklad hudobniny Poprad a ukážte, čo je vo vás!

Keď si budete svojim zlepšením istá, nič vám nebráni svoj talent hodiť do sveta. Myslite na viac, ako na súťaže online, v ktorých nemáte kontakt s publikom. Jednou z kvalitných skúšok dospelosti bola aj Coca Cola Pop Star, ktorá už bohužiaľ patrí minulosti. Ak túžite po popularite, skúste talentové súboje v televízii, ktoré sa hemžia nadanými ľuďmi.

Foto na titulke: Pixmac.sk, SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!