Pri známom tatranskom jazere v nadmorskej výške 1351 metrov ležia najvyššie položené klimatické kúpele Slovenska – kúpele Štrbské pleso. Kúpele Štrbské pleso majú za sebou bohatú históriu, ktorá siaha do roku 1877. Rok 1877 je podľa písomných zmienok považovaný za rok vzniku známych tatranských kúpeľov.

Kúpele Štrbské pleso zaraďujeme do kategórie klimatických kúpeľov. Hlavnou liečebnou zložkou je výnimočná klíma, ktorá pôsobí ako balzam pri chorobách dýchacieho ústrojenstva. Kúpele Štrbské pleso sú známe úspešnou liečbou chronických ochorení dýchacích ciest, ktorá má tradíciu starú niekoľko desiatok rokov. Nájdete tu pacientov s astmou, bronchitídou a rôznymi druhmi alergií. Majestátna príroda, čerstvý vzduch a skvelé služby predstavujú lákadlo svetového charakteru. V lete je ideálne kúpeľné pobyty kombinovať s prechádzkami a turistikou po turistických tatranských chodníčkoch. V zime turistov lákajú zasnežené končiare a lyžiarske zjazdovky, ktorých je v tejto oblasti naozaj neúrekom.

Významné tatranské hotely a penzióny vychádzajú v ústrety turistom a návštevníkom všetkých vekových a cenových kategórií. K dispozícii je výnimočne pestrá paleta liečebných pobytov. Svoje telo môžete zregenerovať prostredníctvom relaxačných, víkendových a wellnes pobytov. Nadšenci pohybu ocenia aktívne pobyty. Ženy môžu zasa využiť ponuku skrášľovacích alebo redukčných pobytov.

Kúpele Štrbské pleso a celá tatranská oblasť sú skvelou možnosťou pre trávenie obdobia Vianoc a Silvestra. Pásmo Tatier je vhodné pre relax celej rodiny. Krásy tatranskej prírody a široké možnosti turistiky a trávenia voľného času ocenia rovnako dospelí ako aj deti.

Štrbské pleso je obľúbené nielen kvôli známym klimatickým kúpeľom. Vyhľadávanou atrakciou je zimné lyžovanie. Štrbské pleso je preslávené zimným lyžiarskych areálom, ktoré využívajú turisti z celej Európy. Interski, Esíčko, Solisko a Okruhy I., II. a III. poskytujú dostatočné lyžiarske vyžitie. Kombinácia lyžovania, vysokohorského vzduchu a liečebných pobytov vám do tela dodá obrovské množstvo pozitívnej energie. Prečo to nevyužiť?

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!