Existujú desiatky rôznych typov vlasov – suché, lámavé, husté, dlhé, svetlé, pevné, riedke, tmavé,… A tak je pochopiteľné, že každý si umýva vlasy inak – iným spôsobom, produktmi, iný čas.

Správna technika je najdôležitejšia; a ak sa nedopatrením dopúšťate rôznych menších či väčších chýb, je dosť možné, že si vlasy poškodzujete.

summerfield-336672_1280

Začnite s opláchnutím

Ale nestačí len pár sekúnd. Je dôležité poriadne vlasy premyť vodou, aby sa dostala ku každému korienku – len vďaka tomu sa vám pomocou teplej (ale nie horúcej!) vody otvoria vlasové folikuly, a tým sa odstránia všetky nečistoty a maz.

Správny šampón a kondicionér

Rovnako dôležité je vybrať si správny šampón. Jeho zložky závisia od toho, na aký typ vlasov je zameraný – šampóny na mastnejšie vlasy neobsahujú priveľa olejov, ktoré naopak pomáhajú dodať živiny vlasom suchším.

Vždy začínajte od korienkov – tam sú vlasy najmladšie, a teda najmastnejšie. Končeky sú oveľa staršie a suchšie; a práve kondicionér im dodá silu, jemnosť a hydratáciu.

beauty-1319951_1280

Mýty

Pokiaľ nemáte vlasy priveľmi mastné a špinavé (a teraz mám na mysli dosť veľký extrém), len vtedy zopakujte šampónovanie. Inak vám bohato stačí len jedno umytie, keďže všetky nečistoty ste už odstránili. Opakovanie je len zbytočné plytvanie ako šampónu, tak aj vody.

To isté platí i o jeho množstve. Ak si myslíte, že čím viac šampónu použijete, tak tým budú vaše vlasy čistejšie, tak ste na veľkom omyle – jediné, čo tým dosiahnete, je predĺžená doba oplachovania a šanca, že vám stále ostanú zvyšky produktu vo vlasoch, vďaka čomu budú vlasy ťažšie a rýchlejšie budú mastné. Kaderníci odporúčajú len veľkosť mince (a verte mi, že to skutočne stačí).

Studená na záver

Tesne pred tým, než vyjdete zo sprchy, pretočte vodu na chladnejšiu a naposledy si premyte vlasy. Zatvoria sa vám tak folikuly (vďaka čomu sa vyhnete zbytočnému predčasnému masteniu) a vlasy budú lesklejšie a zdravšie.

Buďte jemní

Určite sa vyhnite škrabaniu pokožky hlavy a drhnutiu uterákom – len si vlasy zbytočne zničíte. Radšej použite brušká prstov – tak sa vám prekrví pokožka; uterákom len nasajte prebytočnú vodu a nechajte vlasy voľne vyschnúť.

Správna technika je vždy kľúčom k úspechu – a tú si vaše vlasy popri všetkom umývaní, natáčaní, žehlení, strihaní, pri všetkých účesoch, pri vetre, snehu a daždi určite zaslúžia.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!