Pozeráte do zrkadla a stále na vás doliehajú myšlienky, že by to chcelo zmenu? Trápite sa nad tým, aký účes zvoliť? Ak konštatujete, že veľká zmena pre vás nie je a zároveň nechcete nič extravagantné, potom máme pre vás skvelý tip v podobe mikáda. Mikádo už dávno nie je tým čím bývalo. V súčasnosti existuje veľké množstvo rôznych strihov, ktoré sú založené na vrstvení a rôznych štýlových zostrihoch. Nesmieme zabudnúť na vhodnú farbu vlasov či melír, ktoré dokážu vašu hrivu skvelo rozžiariť. Súčasné mikádo je účes, ktorý možno prispôsobiť dlhším aj kratším vlasom. Správny strih mikáda sa hodí rovnako dobre okrúhlej, štvorcovej či podlhovastej tvári. Mikádo je účes vhodný pre všetky vekové kategórie. Dokonca je skvelým variantom pre ženy s jemnými vlasmi. A čo je najlepšie, mikádo pôsobí neuveriteľne žensky. Poďme však poporiadku od overenej klasiky až po maximálne extravagantné strihy. Ešte predtým však krátko nazrime do minulosti.

Mikádo má svoju históriu a prešlo viacerými etapami vývoja. Jeho vznik je spojený s vynaliezavosťou emancipovaných žien, ktoré sa rozhodli, že už nechcú dlhé vlasy a túžia po zmene. Stalo sa tak v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Odvtedy je mikádo obľúbeným účesom mnohých žien a kaderníci prichádzajú neustále s novými inovovanými typmi mikád.

Klasické mikádo alebo pážací účes sa vyznačuje rovnakou dĺžkou a rovným strihom všetkých vlasov. Tento typ mikáda pôsobí skôr elegantne a je vhodné pre konzervatívnejšie dámy, ktoré ho môžu doplniť trendovou ofinou. Vlasy možno v prípade potreby ozvláštniť decentnou farbou.

Pre „crazy“ slečny je určené mikádo, ktorého končeky sú rozstrapatené a vytočené smerom von za pomoci gélu. Vlasy sú zostrihané takým spôsobom, že pôsobia vrstvene, čo im dodáva objem. Celkový vzhľad mikáda pôsobí objemne a väčšinou po ňom siahnu ženy s polodlhými vlasmi. K tomuto typu mikáda sa skvele hodí zúbkovaná ofina, ktorá môže byť doplnená farebnými prúžkami melíru či nápadnou farbou vlasou. „Bláznivé“ mikádo si vyžaduje pravidelnú úpravu, čo však pre jeho majiteľky nie je žiadny problém.

Vadia vám dlhé a polodlhé vlasy? Ak ste vlastníčkou krátkych vlasov, sen menom mikádo je vám rovnako dostupný ako ostatným ženám s dlhšími vlasmi. Dobrá kaderníčka vám jedným dychom navrhne niekoľko skvelých strihov. Dámy s kučeravými či zvlnenými vlasmi nemusia byť smutné, pretože mikádo je alternatívou vhodnou aj pre tento typ vlasov. Stačí správny strih a starostlivosť a zaručene zažiarite.

Ako upravovať mikádo? Najlepšie informácie dostanete od svojho kaderníka, ktorý vám urobí mikádo podľa vašich požiadaviek. Zároveň zoberie do úvahy typ vlasov a tváre, prípadne poradí aký odtieň vlasov je pre vás najvhodnejší. Všeobecne je úprava mikáda nenáročná. Základom je používanie penového tužidla, ktoré nanášame do uterákom osušených vlasov. Skvelým a nenahraditeľným pomocníkom je okrúhla kefa. Pomocou tejto pomôcky a fénu vyčaríte neodolateľné mikádo. Nezabudnite na končeky vlasov, ktoré vytočíte podľa typu mikáda. Teda dovnútra alebo von, prípadne sa môžete pohrať a jednotlivé pramene vytočiť na striedačku. Tu platí, že fantázii sa medze nekladú. Hlavne pri jemných vlasoch sa odporúča na vlasy nastriekať lak na vlasy, ktoré zväčšuje objem. Nezabudnite, že pri používaní tejto „finty“ by ste mali byť v predklone. Ak nechcete vlasy zaťažovať melírom či farbami na vlasy, účel splnia aj farebné špirály na vlasy. Pomocou týchto špeciálnych vlasových prostriedkov môžete vlasy oživiť farebnými prúžkami. Pri klasickom mikáde je dovolené siahnuť po drobných vlasových doplnkoch vo forme kamienkov či kvetov.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!