Časy, keď téma sex bola tabu, sú už dávno preč. Našťastie, či bohužiaľ? To posúďte sami. Doba, ktorá sa vyznačuje ako „informačná doba“ je asi skôr výhodou ako nevýhodou. Deti na základných školách sa učia navliekať kondómy na banány a určite už vedia čo je to sex, lubrikačný gél a značku kondómov Durex poznajú lepšie, ako najznámejšiu Barbie. Hnevá vás to? Nemalo by, pretože informovanosť nám a našim deťom dáva možnosť výberu a taktiež možnosť chrániť sa nielen pred otehotnením, ale aj pred nebezpečnými pohlavne prenosnými chorobami.

Pohlavné choroby sú súčasťou dnešného sveta. Sú zákerné hlavne v tom, že žena alebo muž veľakrát nevedia, že sú nakazení a choroba sa zatiaľ môže rozšíriť do ďalších častí tela. Môžu byť nakazení aj niekoľko mesiacov alebo rokov, kým lekár na to príde. Tieto choroby sa prejavujú hlavne na pohlavných orgánoch postihnutého. Pohlavné choroby vznikajú z baktérií, vírusov, plesní a parazitov. Kondómy pomáhajú v prevencii proti HIV a ostatným pohlavným chorobám. Sú lacné a ľahko dostupné. Je možné ich kúpiť bez lekárskeho predpisu v drogérii a na niektorých miestach sú poskytované dokonca zdarma.

Kondóm ako antikoncepcia funguje bez vedľajších následkov, považuje sa za metódu, ktorá znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice u ženskej partnerky, je to odporúčaná prevencia, je jednoducho nasaditeľný, používanie kondómov zaručuje sexuálne zdravie do budúcna.

Kondómy sú v dnešnej dobe priam nevyhnutnosťou. Dokonca aj Benedikt XVI. Ako prvý pápež v histórii pripustil používanie kondómov, ak sa tým zabráni riziku prenosu choroby Aids. Tá každoročne zabije vo svete tri milióny. „Kondómy nie sú tou najsprávnejšou cestou, ako sa vyrovnať s nákazou HIV. V prípadoch, keď treba znížiť riziko infekcie, to však môže byť prvý krok na ceste k inej, humánnejšej sexualite,“ píše Benedikt XVI.

Najznámejšia značka kondómov na svete Durex dnes vyrába milióny kusov, ktoré sú z najlepších materiálov, sú dermatologicky testované a každý jeden kus prechádza kontrolou kvality skôr než opustí továreň. Značka Durex dominuje na trhu s kondómami, vyrába kondómy už 75 rokov. Do jej portfólia spoľahlivých výrobkov patrí aj lubrikačný gél a vibrátor. Vedeli ste, že lubrikačný gél je nažiadanejší tovar v sexshopoch? Čudujete sa? My nie, pretože lubrikačné gély 21.storočia sú bezpečné, nemastia a nelepia. Sú nevyhnutné pri análnom sexe, ale aj pri „klasickom“ styku. Dokonca v súlade s kondómom sú veľmi oceniteľná a praktická dvojica, i keď Durex ponúka kondómy lubrikované, môžete pomôcť zvlhčeniu aj lubrikačným gélom.

Sexuáne zdravie je ochrana vaša a vášho partnera a zároveň vaše spoločné pestovanie sexuality, zároveň potešenie zo sexu, dôvery a spokojnosti so sebou samým. Sexuálne zdravie patrí k základným zložkám celkového ľudského zdravia.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!