Už presne viete, ako má vaša vysnívaná obrúčka vyzerať? Alebo naopak ani len netušíte, aký odtieň zlata si zvoliť, čo vám pristane a čo až tak nie a tiež presne neviete, či je lepšia skôr obrúčka s drahokamom alebo bez kamienka?

Aby ste mali jasnejšie, aké obrúčky sa komu hodia, tu sú 4 kritériá, podľa ktorých si vybrať svadobnú obrúčku nie je vôbec na škodu.

  1. Veľkosť ruky

Veľkosť a tvar vašej ruky je podstatný faktor, ktorý významne ovplyvní to, či ju prsteň skrášli, alebo naopak pritiahne neželanú pozornosť na jej nedostatky. Vo všeobecnosti platí, že veľké, široké a výrazné obrúčky sa hodia skôr na štíhle, pekne tvarované ruky s dlhými prstami, zatiaľ čo pre menšie ruky s plnšími prstami sú vhodnejšie úzke, nenápadnejšie svadobné obrúčky.

  1. Typ pokožky a vhodná obrúčka

Pri výbere vhodného odtieňa zlatých šperkov, obrúčky nevynímajúc, je dôležité zohľadniť, k akému typu patríte. Ak ste južanský typ s hnedou pokožkou, svedčia vám skôr žlté aj ružové odtiene zlata, severskému typu s bledou pokožkou zasa pristanú šperky s odtieňmi bieleho zlata či platina.

  1. Rozpočet na obrúčky

Otázka rozpočtu, tú rozhodne nepodceňujte. Darmo si totiž vyberiete nádherné obrúčky z bieleho zlata s briliantom, keď vám to vaša finančná situácia jednoducho nedovoľuje. Na druhej strane, okrem fotografií v albume sú práve obrúčky tým najpamätnejším, čo vám zo svadby ostane. A tiež sú znakom vašej lásky a manželského sľubu.

Nik netvrdí, že sa máte kvôli ich kúpe zadĺžiť, ale keďže ich s najväčšou pravdepodobnosťou budete nosiť dennodenne, nie je na škodu rozumná investícia do kvalitných, hoc jednoduchších zlatých šperkov, ktoré odolajú zubu času aj častého nosenia.

  1. Obrúčka s kamienkom či bez

Drahokam dodá obrúčke celkom iný šmrnc aj lesk, o tom nik nepochybuje. Na strane druhej, málo mužov rozmýšľa tak pokrokovo, aby si vedeli na svojom prstenníku predstaviť prsteň s drahým kameňom. Našťastie, doba pokročila aspoň v tom smere, že už nie je nutné, aby obrúčky manželov celkom ladili, a tak je možné aj v tomto smere zvoliť príjemný kompromis – žene obrúčku s briliantom a chlapovi bez. Čo vy na to, budúce nevesty?

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!