Každá dáma má vo svojom šatníku praktickú kabelku, v ktorej nosí všetko potrebné – od drobnej kozmetiky cez svoju obľúbenú knihu až po notebook do práce. Na to, aby sa do kabelky zmestilo naozaj všetko, musí byť priestranná a občas býva aj ťažšia, ako by sme si priali. A tu prichádza na rad otázka – ako nosiť kabelky, aby sme sa citíli pohodlne a zároveň nestratili na elegancii?

V poslednej dobe sa stretávame s tým, že bez ohľadu na váhu kabelky ju majiteľka nosí prevesenú cez zalomenú ruku. Tento spôsob nosenia kabeliek je však nepohodlný a opačnému pohlaviu sa často nepáči. Póza s rukou vystrčenou dohora pôsobí umelo, a tak by sme mali zvážiť iné spôsoby, ako sa popasovať s nosením veľkých kabeliek. Je lepšie vyhnúť sa trendu ohnutej ruky a kabelku nosiť radšej prevesenú cez plece.

Poďme sa teraz spolu pozrieť na listové kabelky. Tieto malé pomocníčky sa hodia na spoločenské akcie, na ktorých potrebujeme mať so sebou len niekoľko drobností ako je rúž, make-up a telefón. Je dôležité dať do kabelky len to, čo je nevyhnutné, ak ju totiž preplníme, kabelka vyzerá neforemne a stráca na elegancii. Pri listových kabelkách je dôležité uvedomiť si, že nie sú navrhnuté na to, aby sme ich nosili v podpazuší. Módne trendy jasne hovoria, že tieto kabelky máme držať v ruke.

V súčasnosti sa stávajú modernými aj priehľadné kabelky. Tu snáď o vhodnom obsahu ani netreba rozprávať, pretože váš telefón či rúž sa dostáva na oči a tým sa stáva vašim módnym doplnkom. Tento problém však môžme vyriešiť tým, že kabelku doplníme o vnútornú vložku, ktorá efektívne zakryje celý obsah kabelky.

kabelka-leira-v-lakovanom-prevedeni-cerveno-cierna-3780583

V poslednej dobe sa k nám v nosení kabeliek dostáva veľa nových trendov. Jedným z nich sú takzvané dlaňové kabelky. Sú to v podstate obyčajné listové kabelky, prípadne kabelky cez rameno. Sú však dopnené vkusným remienkom, cez ktorý si môžeme sčasti prevliecť ruku a tým zvýšiť bezpečnosť pred zlodejmi.

Ďalšou pomerne čerstvou novinkou vo svete módy sú prstové kabelky. Na vrchnej časti takejto kabelky nájdeme akoby štyri spojené prstene pripomínajúce boxer. Podobne ako dlaňové kabelky aj tie prstové poskytujú zvýšenú bezpečnosť pred vreckármi, keďže všetky svoje cennosti máte pevne v rukách.

Ak sa teda chystáte kúpiť si v najbližšej dobe kabelku, pamätajte na trendy v ich nosení. V prvom rade samozrejme zvažujeme, pri akej príležitosti budeme kabelku nosiť a potom myslíme nielen na estetickú, ale aj na praktickú stránku.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!