Holenie by malo predstavovať pre každú ženu základ hygieny a bez toho si mnohé z nás nedokážeme predstaviť svoj každodenný rituál. Predsa len hladká pokožka predstavuje pocit dokonalej starostlivosti o telo, čo by malo byť pre každú z nás prioritné. Aj keď mnohé uprednostňujú oddych od holenia počas zimných mesiacov tým, že ho obmedzujú, napriek tomu by sme mali mať dostatočne dobré vedomosti o tom, či tento hygienický úkon vykonávame správne. Často sa totiž stáva, že zlou manipuláciou žiletky dochádza k zbytočným poraneniam, ktoré sa hoja aj niekoľko týždňov. Ak tomu predídeme, môžeme sa pokojne holiť denno-denne aj počas zimy.

Pri holení všetkých častí tela používajte penu na holenie, ktorá vaše chĺpky zjemní a spôsobí ich ľahšie odstránenie. Ak ju nemáte po ruke, môžete využiť aj sprchový gél. Holiaca pena alebo gél určený na jemné ženské telo je však vyvinutý špeciálne na holenie, preto pomocou nich dosiahnete podstatne lepší výsledok.

Pomaly a bez stresu

Vždy veďte žiletku proti smeru rastu chĺpkov, pretože takto sa ich zbavíte dôkladne a stopercentne. Neponáhľajte sa, inak sa môžete porezať a poraniť, čo si okrem nepríjemného pocitu vyžiada ďalšiu starostlivosť. Pred každým holením by sa mala pokožka pripraviť, aj keď na to práve v danej chvíli nie je čas. Nanesením peelingu a masírovaním pokožky včas predídete nepríjemnému zarastaniu chĺpkov a červeným zapáleným vyrážkam. Takto pripravená pokožka je vhodná na samotné holenie bez zbytočných obáv.

Ak vám epilácia prináša problémy so zarastaním chĺpkov a podráždením pokožky, vynechajte tento spôsob a voľte radšej obyčajné holenie pomocou žiletky. Aj keď epilačné prístroje sú vynikajúcou pomôckou pre udržanie hladkých nôh počas dlhšej doby, nemá zmysel riskovať a chodiť so zapálenou pokožkou, čo takisto nie je príťažlivé.

Odborníci radia holiť sa výlučne pred spaním, pretože pokožka tak môže počas noci lepšie regenerovať. Aj keď mnohé ženy uprednostňujú ranné holenie, azda by bolo lepšie poslúchnuť rady odborníkov. Takto si svoje telo ešte lepšie uchránite a prispejete k jeho príťažlivosti a hebkosti.

Nezabúdajte, že po každom holení je potrebné dané miesta ošetriť upokojujúcimi prípravkami. Na trhu sú dostupné rozličné prípravky pre daný typ pokožky, tak sa ich nebojte využiť.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!