Patríte medzi ženy, ktoré sršia entuziazmom, sú dynamické a majú rady výzvy? Ak áno, je tu tip na zaujímavé dobrodružstvo v podobe mini dovolenky pri mori.

Skúste si vyhradiť víkend na slnko, more a pláž. Neveríte, že niečo také je možné? V skutočnosti môžete takto vycestovať a pritom ušetriť aj stovky Eur. Stačí, ak natrafíte na dobrú cestovnú kanceláriu a môžete vyraziť kam len chcete.

Dovolenky tohto typu ponúkajú cestovné kancelárie vo väčšine prípadov v situáciách, kedy im ostanú voľné neobsadené miesta. Ak hovorím o miestach, myslím tým sedadlá v autobuse. Mini dovolenku môžete absolvovať práve a jedine prostredníctvom tejto dopravy. Ale ak máte náladu a chuť, ani to pre vás nemôže byť problém.

Ako to funguje

Určite ako prvý krok by ste mali osloviť cestovnú kanceláriu, najlepšie formou emailu, aby vám neskôr mohla pravidelne zasielať aktuálne výlety.

Ak ste si vybrali, potvrdíte túto akciu a následne vám cestovná kancelária zašle podrobné informácie o dovolenke. Miesto a čas odchodu, to zvyčajne býva piatok v poobedňajších hodinách, kedy a akým spôsobom uhrádzate cenu výletu, prípadne iné poplatky, ale tie rozhodne nie sú vysoké.

Nakoniec je na rade samotná príprava, to znamená opaľovací krém, plavky, osuška a v niektorých prípadoch aj pas. Ak k tomu všetkému pribalíte najlepšiu kamarátku, o dobrodružstvo je postarané!

Zvyčajne takýto výlet začína pri autobuse v presne stanovený čas a samozrejme v piatok. Potom už len cestujete, a to tak, že v cieli ste približne v sobotu v ranných hodinách. Tam začína pre vás dovolenka. Takto si užívate slnko, pláž prípadne nákupy až do nedele, kedy váš výlet končí. Asi sa pýtate a kde budem spať? Závisí to od ponuky cestovnej kancelárie. Niekedy je možnosť spať v autobuse. To pre tie, ktoré sú naozaj odvážne. Prípadne si k batožine môžete pribaliť aj stan a prespať na pláži.

No vo väčšine prípadov to funguje tak, že ubytovanie na tú jednu noc si zabezpečíte na mieste.

Čo sa týka stravy, je jasné, že švédske stoly sa vás nebudú týkať, preto okrem stanu, treba pribaliť aj nejaké to jedlo a pitie.

Takúto ponuku má už na Slovensku pomerne dosť kancelárií. Záujem o ňu má čoraz stúpajúcejšiu tendenciu. Okrem Chorvátska sa takto dostanete aj do Talianska. Určite sa však poobzerajte po cestovných kanceláriách vo vašom okolí. Aj medzi nimi možno nájdete ponuky tohto charakteru.

Či pôjdete na víkend k moru sama alebo s priateľkou alebo priateľom, určite to pre vás bude jedinečný zážitok, na ktorý nezabudnete. A váš fotoalbum sa môže takto postupne zapĺňať vašimi fotografiami zo zaujímavých dovolenkových destinácií, pričom vy budete stále doma. Nie je to fajn?

Foto: Pixmac.sk, autor: Jan Kucic-Riker

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!