Objavil sa vám ironický úsmev na tvári, keď ste si predstavili, že daždivé počasie, ktoré väčšine z nás lezie hore krkom, by ste si zvolili ako víťaza v súboji sneh proti dažďu? Nezahadzujte túto ideu ďaleko za seba, pretože možno ju naozaj budete chcieť zrealizovať! Veď za šesť týždňov sú Vianoce a kde inde by ste chceli nakúpiť originálnejšie, krajšie a cennejšie darčeky, popritom spoznať kus sveta, vidieť obľúbené pamiatky a zviesť sa červeným autobusom, ako v svetovej veľmoci – Veľkej Británii? Zaleťte si priamo do Londýna a neoľutujete!

Pre upresnenie všetkým neveriacim Tomáškom, je potrebné uviesť na pravú mieru cenu jesenného, predvianočného výletu do rodiska literárneho velikána Shakespeara, krajiny tohtoročných Olympijských hier, monarchiu, ktorej kráľovná je obrovskou legendou a počasie sa mení tak často, ako ženská nálada. Také je Anglicko, taký je Londýn. Nebojte sa vycestovať na predĺžený víkend za Lamanšský prieliv, neminiete toľko peňazí, čo si možno myslíte. Stačí, ak si sadnete na pár hodín za internet a budete hľadať.

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, aký typ dopravy uprednostňujete. Zväčša je to lietadlo, no vylúčené nie sú ani autobusy alebo osobné automobily. V prípade lietadlovej dopravy je všetko jednoduché, pretože si len nájdete tu najlacnejšiu letenku a ostatné riešiť nemusíte. Dávajte si však dobrý pozor na príplatky za batožinu, ktorá nie je príručná. Nie každá letecká spoločnosť ponúka v cene letenky aj batožinu a ak máte okrem svojej kabelky aj inú tašku, musíte si priplatiť, čo je v prípade nákupov vianočných darčekov celkom podstatná informácia. Nebojte sa kombinovať letecké spoločnosti a ak ste si našli lacnú letenku bez batožiny, leťte touto spoločnosťou na ceste do Londýna a na cestu späť si vyberte takú spoločnosť, ktorá má možno o pár eur drahšiu letenku, no za batožinu nepýta horibilné sumy.

Ak si zvolíte autobusovú dopravu, mali by ste si dopredu zistiť spoje z miesta vášho vysadenia do hotela alebo niekde, kde sa chcete bezprostredne po príchode dostať. Autobusová spoločnosť zariadi všetky potrebné povolenia na trajekt, takže vám stačí si len zarezervovať cestovný lístok. Horšie to už budete mať, ak sa rozhodnete cestovať svojim automobilom. V prvom rade bude výzva pre vás si rezervovať miesto na trajekte, no pri skoršej objednávke sa vyhnete časovým obmedzeniam alebo v konečnom dôsledku aj radom. Druhým problémom, s ktorým sa budete musieť rýchlo a dobre vyrovnať, je riadenie vozidiel v opačnom smere, na aký ste zvyknuté v Európe. Nemali by ste však mať stresy, nie je to náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Čo by ste nemali zabudnúť urobiť v predstihu, je rezervácia hotela, v ktorom budete prebývať. Na internetových stránkach sa dá nájsť naozaj lacné ubytovanie, často v blízkosti samotného centra Londýna. S pohybom v metre alebo autobusoch by ste nemali mať výraznejší problém, nakoľko sú trasy zrozumiteľne značené, no pre istotu by ste mali mať pri sebe aj mapku mesta. Aj keď, na známu nákupnú ulicu Piccadilly street trafí snáď každá žena, o tom niet žiadnych pochýb. Nezabudnite si zbaliť gumáky, dáždnik a chuť do nakupovania, pretože z anglického obchodného reťazca Primark neodídete naprázdno, tomu verte!

Foto na titule: Pixmac.sk, Łukasz Lech – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!