Cestovanie. Aké spomienky a myšlienky vám napadnú ako prvé pri prečítaní alebo započutí slova cestovanie? Príjemné? Odstrašujúce? Každého určite veľmi odlišné, no zrejme budú mať vždy spoločný základ, a to je dobrodružstvo, očakávanie, akčnosť, napätie. V každom prípade to bude s najväčšou pravdepodobnosťou ďaleko od nudy a bezvýznamného trávenia času. Milujete aj vy cestovanie? Ak áno, vyrazte za poznaním nového, čarovného a skrytého domova i sveta.

Z každého výkladu množstva cestovných kancelárií na vás pozerajú plagáty a upútavky na zájazdy do zahraničia či výlety na Slovensku, dovolenky, ako aj rôzne zľavy na pobyty. Tých predsa nie je nikdy dostatok, a čo je najlepšie, že neustále tieto zľavy a najmenšie ultra last minute pribúdajú a váš výber sa nielen s každou ponukou navyše rozširuje, no tým pádom aj poriadne sťažuje. V prvom rade by ste však mali mať jasno v tom, či chcete okúsiť zahraničné prostredie alebo do hĺbky spoznať svoj domov, naše Slovensko.

Od začiatku až po kufor

V hypotetickej rovine, ak už máte zarezervované ubytovanie na Slovensku alebo poriadne luxusný hotel vo vychytenej destinácii v slnkom zaliatych krajinách, prichádza na rad, všetkým dámam dôverne známa, pani cestovná horúčka. Ak niekto zaryto a hrdo tvrdí, že ju nemáva, tak je zrejme odolný voči všetkému, pretože nárazovému stresu pred odchodom z domova, blúdiace myšlienky na zbalené i možno zabudnuté veci, tomu sa nevyhne zrejme nikto.

Snáď ale všetky najdôležitejšie veci nezabudnete a tie menej podstatné si budete môcť v tom najhoršom prípade zaobstarať aj na mieste pobytu. Nie je veľa takých vecí, ktoré by bol problém kúpiť, ak si ich nepribalíte do kufra. Oblečenie, plavky, spodné prádlo, okuliare. To všetko je jednoduché zohnať či už v malých obchodíkoch v hoteli, alebo v meste. Čo je však horšie, ak je vaša dovolenka turistická a cestovateľská, a vy si zabudnete patrične vhodnú obuv.

Vtedy, pravda, nastáva najväčší kameň úrazu. Vy síce môžete, a často sa vám to aj podarí, narýchlo zháňať topánky na turistiku, no čo z toho? Každý správny prírodoznalec vie, že nové topánky, obzvlásť tie do hôr, je potrebné najskôr rozchodiť, noha si musí zvyknúť a až vtedy vyraziť do kopcov. V opačnom prípade môže byť prvý výlet zároveň aj posledným počas tejto dovolenky, pretože dole sa pravdepodobne vrátite s krvavými otlakmi a budete si nadávať: „Prečo som si ja tie moje topánky zabudol?“

V tých priaznivejších prípadoch si nezabudnete nič. Ak sa balíte systematicky, pomaly a pozorne, nemôže sa vám stať, že si na niečo nespomeniete alebo to ostane položené vedľa kufra. Veľkou pomôckou je papier so zoznamom potrebných vecí, ktorý je užitočné si zobrať so sebou, aby ste pri balení sa domov neprišli o niečo cenné či obľúbené. S týmto papierom sa vám to nestane, keďže si môžete podľa neho kontrolovať obsah kufra, ktorý beriete naspäť do zabehnutého života.

Dovolenka má byť však čas, ktorý strávite v pokoji, bez stresu a v príjemnom prostredí s pozitívnou atmosférou. Oddych a regenerácia sú dve veci, ktoré po celom roku práce či štúdia potrebujete a ktoré vám aj prináležie. Je jedno či energiu načerpáte zo šumiaceho mora, pohojdávajúcich sa stromov, horúceho piesku alebo štebotajúcich vtákov. Na každého pôsobí upokojujúco niečo úplne iné, vy si hlavne v lete a počas dovolenky oddýchnite a myslite v slnečnom duchu!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!