Veľká vzdialenosťVraví sa, že láska hory prenáša. Samozrejme, pokiaľ sa jedná naozaj len o hory, ktoré vzťahu zabraňujú, je všetko v poriadku, pretože pár kilometrov, čo delia dvoch ľudí od seba, sú zvládnuteľné. Čo však v takom prípade, keď si nájdete spriaznenú dušu, do ktorej sa zaľúbite a neviete bez nej žiť v inej krajine alebo dokonca na inom kontinente? Potom už ide naozaj o veľa. Nielen dôvery a porozumenia, ale aj času a financií.

V takom ľúbostnom vzťahu, kde ste s partnerom tak ďaleko od seba, že môžete byť spolu nie niekoľkokrát za mesiac, ale len párkrát za rok, je naozaj dôležité vedieť sa prispôsobiť a robiť kompromisy. Takýto vzťah na diaľku musí byť založený na obrovskej dôvere a silnom pute. Niekedy budete musieť prehltnúť výčitky, odpustiť si narážky a vydržať. Ľahké to nebude, no ak má láska vydržať, bude to tak.

Vzťah, ak má byť plnohodnotný, však nemôže byť v takomto diaľkovom režime byť udržiavaný do nekonečna. Po určitom čase príde chvíľa, kedy si uvedomíte, že partnera potrebujete mať bezpodmienečne pri sebe a ak vám za to práve ten vzdialený tisíce kilometrov za to stojí, musíte niečo zmeniť, urobiť. Či už vy alebo partner. Jeden z vás bude musieť ukončiť školu či prácu, odísť zo svojho zabehnutého života, opustiť milovanú rodinu a zmieriť sa s tým, že začína nový život ďaleko od blízkych ľudí a istôt.

Urobiť takéto náročné rozhodnutie bude znamenať nepochybne veľa zmien vo vašom živote. Pochybnosti, otázky a neistota. S tým budete pri svojom rozhodovaní bojovať. Odísť či ostať, bojovať či zahodiť lásku za hlavu? Majte na mysli aj to, že vždy je cesta späť a risk je zisk. Pravdaže, vzťah nemusí vždy vyjsť, no bojovať sa oplatí. Obzvlášť za lásku. Nikdy nemôžete s istotou povedať, čo sa medzi dvomi ľuďmi vstane, ako sa vzťah vyvinie. No za pokus nič nedáte a to, že by ste nič neurobili, nevyskúšali, by ste si mohli neskôr vyčítať.

Foto: pixmac.sk, Nick Bramhall – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!