Pýtate sa, čo to vlastne hygge je a ako máte podľa neho vlastne bývať? Slovo hygge pochádza z dánčiny a v prenesenom slova zmysle znamená útulné, príjemné a pokojné. Práve také by ste si mali urobiť svoje bývanie. Práve Dáni sa snažia žiť tak, aby si hygge okolo seba vytvárali čo najviac a možno práve preto patria k jedným z najšťastnejších národov na svete. Pokúste sa aj vy vo svojej domácnosti vytvoriť vaše vlastné hygge a uvidíte, ako krajšie sa vám bude žiť a ako radi budete tráviť čas vo svojom hygge kútiku.

Váš kútik

Hygge nemá nič spoločné s bohatstvom a prepychovými vecami. Takže sa nemusíte báť nejakých veľkých výdavkov, ktoré by ste museli investovať do vytvorenia hygge u vás doma. Hygge má veľkú spojitosť so sviečkami, vôňou z nich či až praskajúce drevo v krbe a plameň ohňa. Je to aj hra tlmeného svetla, ktoré vytvára útulnú atmosféru. Urobte si v byte váš kútik, kde si nachystáte veľkú vlnenú deku, nebude chýbať dobrá kniha a kreslo s vankúšmi. Dostatočne pohodlné a upokojujúce po náročnom dni, dostatočne hygge. A s pohárom červeného vína tento pocit ešte len umocníte.

Atmosféra

Slovo hygge vyjadruje z veľkej časti aj atmosféru, akú si doma urobíte. Vôňa vami pečeného chleba, pri príjemnej hudbe a spoločenskej hre je na nezaplatenie. A práve o to v ponímaní hygge ide. Nemusíte si kupovať drahý nábytok, skôr si zariaďte svoj byt drevenými vecami a vyzdobte si ho svojimi spomienkami. Vystavte si fotografie svojich zážitkov z ciest, obľúbené dekorácie a všade, nech sú sviečky. Vašim cieľom je dosiahnuť to, aby ste sa doma cítili príjemne, nemuseli ste utekať odtiaľ preč a aby ste si psychicky vždy oddýchli.

Pozývajte k sebe často priateľov a robte si filmové večery, počas ktorých sa budete zhovárať, smiať a materiálne veci počas nich nebudú hrať žiadnu rolu. Pripravte si spolu varené víno, stlmte svetlo, zababušte sa do deky a vychutnávajte si prítomnosť priateľov a dobrého filmu. Práve navodenie hygge vo vašej domácnosti vám prinesie viac krásnych zážitkov v spoločnosti vám blízkych ľudí.

Foto: pixabay.com