Keď v domácnosti pribudne detská postieľka, môžete si byť istí, že radosti sa už nezbavíte. Akú postieľku vybrať, aby bolo spokojné dieťatko aj vy?

Kolíska pre pokojné zaspávanie

Aj vy ste si naplánovali, že vaše dieťatko nenaučíte na zaspávanie v náručí či v kočíku? To ale vaše dieťatko netuší a neustále sa dožaduje vašej pozornosti. Najbližšie to spravte takto: Po prvých prejavoch únavy ho vezmite do náručia, poláskajte ho a vložte do kolísky, kde môže snívať tie najkrajšie sny.

S týmto druhom detskej postieľky môžete nádherne dotvoriť štýl vašej spálne, detskej izby i obývačky. Stačí sa len rozhodnúť pre dizajn kolísky, či sa má hojdať, vibrovať alebo má plniť len funkciu útulného hniezdočka pre vášho drobčeka. Keď k nemu pripojíte aj baldachýn, nik nebude pochybovať, že v kolíske spí malá princezná či princ.

Multifunkčné kolísky zabavia dieťatko aj melódiou či kolotočom a ich prenášanie z izby do izby je uľahčené vďaka praktickým kolieskam. Už nemusíte tráviť niekoľko hodín denne uspávaním bábätka, kolíska to urobí miesto vás, a tak sa bez stresu najete, postaráte o domácnosť alebo si zatiaľ sami na chvíľu oddýchnete.

Postieľka na cesty i k starým rodičom

Drevená či radšej cestovná postieľka? Mnohí rodičia by vám povedali, že cestovná postieľka je oveľa praktickejšia a skvelo poslúži aj doma, nielen na cestách či v situáciách, keď dieťatko spí u starých rodičov…

Cestovné postieľky majú mäkké steny, takže sa nestane, že si dieťatko udrie hlavičku alebo prestrčí nohu cez ohrádku a zasekne sa mu medzi mrežami. Neplnia len funkciu detskej postieľky, ale aj ohrádky, kam si môžete počas dňa dieťatko uložiť, zatiaľ čo varíte. Niektoré cestovné postieľky majú na bokoch i zips, takže časom sa do postieľky dostane dieťa aj samo.

Dnes dokonca natrafíte aj na také cestovné postieľky, ktoré sú zároveň kolískou. V rámci miestnosti ich premiestňujete vďaka kolieskam, no aj keď postieľku potrebujete zložiť či rozložiť a dostať za hranice domácnosti, tiež sa nezapotíte.

Obľúbeným variantom cestovných postieľok sú tiež také, čo nemajú po dĺžke ani 80 cm, a keďže sú menších rozmerov a obsahujú napr. i striešku a sieť proti hmyzu, deti v nich môžu spať aj vonku, pod holým nebom.

Klasická drevená postieľka prekvapí dizajnom

Detská postieľka z dreva. Stará dobrá klasika, hoci dnes už tak obyčajne moderné postieľky nevyzerajú. Sú biele, tmavé, viacfarebné, s obrázkami, s ozdobnými čelami, niektoré sa dokonca i hojdajú ako kolísky alebo obsahujú úložný priestor.

Drevené postieľky na kolieskach s odnímateľnou bočnicou možno prisunúť k vašej posteli, a tak spíte vedľa svojho drobčeka a v noci za ním nemusíte vstávať. Pohodlne ho upokojíte i nakŕmite.

Do detských postieľok sa kupujú pevné tvrdšie matrace, ktoré poskytujú detskej chrbtici potrebnú oporu, najlepšie s antialergickou úpravou. Ak vlastníte cestovnú postieľku, rozhodne je lepšie využiť skladací matrac do detskej postieľky, ktorý je dobre prenosný. Na matrac do detskej postieľky nezabudne položiť nepremokavú plachtu, predídete tak mnohým nepríjemnostiam.