Existuje niekoľko typov problémov so zubami, ktoré môžu viesť k tomu, že sa cítite menej sebavedome a nepríjemne. Medzi ne patria rozštiepené zuby, ustupujúce ďasná, nežiaduce medzery medzi zubami a mnoho ďalších. Niekedy už nestačí len bielenie zubov alebo dentálna hygiena. Pomocou modernej technológie však majú zubní lekári schopnosti a zručnosti, ktoré nám pomáhajú mať zdravý a jasný úsmev.

Estetická stomatológia je odvetvie stomatológie, ktoré zahŕňa zručnosti a techniky na zlepšenie vzhľadu, tvaru, farby, zarovnania a veľkosti úsmevu, ako aj celkového zdravia a funkcie. Niekedy sa ľudia môžu odvolávať na estetickú stomatológiu ako na kozmetickú stomatológiu, ale tieto dva smery sú úplne odlišné. Bez ohľadu na to, že máte rovnaký cieľ zdokonaľovania vášho úsmevu, kozmetická stomatológia zlepšuje vzhľad vášho úsmevu, zatiaľ čo estetická stomatológia sa zameriava na zlepšenie vzhľadu spolu s funkčnosťou a ústnym zdravím.

Ak ste podstúpili zákrok na kozmetickej stomatológii, môžete mať úsmev, ktorý by bol schválený aj Hollywoodom, snehobiele a perfektne tvarované zuby. Ak ste však podstúpili zákrok na estetickej stomatológii, pravdepodobne budete mať úsmev, ktorý vyzerá prirodzene a zodpovedá pôvodnému tvaru a farbe vašich zubov.

Foto: pixabay.com