Krásne a zdravé vlasy zaručuje aj dôkladná starostlivosť o ne. Na to, aby boli v perfektnom stave dopomáhajú aj rozličné vlasové kúry a masky. V obchodoch ich dostanete pre všetky typy, nie je o nich núdza. Rozmýšľali ste už však nad tým, vytvoriť si jednu takú doma? Z čerstvých surovín a zdravých potravín môžete vykúzliť raj pre vaše vlasy, ktoré sa vám za to odvďačia svojou zdravou štruktúrou a leskom. Riešia akýkoľvek problém, preto neváhajte a pustite sa do ich prípravy.

Príprava a ich rôznorodé využitie
Pri suchých vlasoch sa odporúča použitie avokáda, medu a mlieka. Tieto zložky spôsobujú hydratáciu. Zmiešajte polievkovú lyžicu medu v polovici hrnčeka a roztlačte dužinu z avokáda. Zmes dokonale naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom opláchnite vodou a umyte šampónom. Naopak, ak vás trápia mastné vlasy, môžete skombinovať mandľový olej spolu s vajíčkom. Masku nechajte pôsobiť a následne hlavu umyte ako obyčajne.

Zničené vlasy dostanete najlepšie opäť do formy spojením banánu a mandľového oleja. Rozpučený banán zmiešajte s olejom, stačí iba malé množstvo a aplikujte na vlasy. Veľmi vhodná je aj masáž hlavy s touto zmesou.

Lesklé vlasy ako z reklamy? Skúste namiesto reklamného výrobku zvoliť masku z prírodných produktov. Konkrétne olivový olej, citrón a žĺtko z vajíčka. Zmiešajte šťavu z citróna, olivový olej a žĺtko. Takisto môžete vytvoriť roztok z 2-3 lyžíc jablčného octu s dvomi lyžicami vody. Ním si opláchnite vlasy. Ak ich vysušíte, octový zápach nebude cítiť.

Na vlasy môžete nanášať aj jednotlivé bylinky alebo ich zmes. Ak chcete podporiť ich rast, pridajte do studenej vody žihľavu, listy z orecha a brezy. Vodu s bylinkami nechajte zovrieť a po vychladení si týmto odvarom opláchnite svoje vlasy. Viac ich čistou vodou nepreplachujte.

Ak ste teda ešte nikdy neaplikovali doma vyrobenú vlastnú vlasovú kozmetiku, práve teraz nastal čas. Tieto prírodné kúry síce nenahradia už zaužívané a otestované kozmetické šampóny a iné výrobky, ale často dokážu byť veľmi dobrým pomocníkom pri zlepšení kvality vlasov. Sú vytvorené na základe čistých prírodných produktov a byliniek, ktoré nie sú vždy obsiahnuté v prípravkoch bežne dostupných v drogériách. Aby vaše vlasy zbytočne netrpeli a vám nepridávali na zlej nálade, skúste im pomôcť niečím, čo nemá s chémiou nič spoločné.