bizuteriaDámu robia príťažlivou nielen hlboké výstrihy, gélové nechty a vysoké podpätky, ale za jej príjemným vzhľadom sa často ukrýva aj zopár jednoduchých trikov. Bohatú hrivu vám dokážu vyčarovať už aj malé penové natáčky spolu s kvalitným voskom na vlasy, správny tvar obočia roztvorí vaše okále a bez korektora na kruhy pod očami nemožno pustiť do spoločnosti žiadnu modernú dámu.

V jednoduchosti je krása, no občas treba aj na tom zdanlivo najdokonalejšom tele kadečo zakryť, zahaliť alebo rozjasniť. Nechystáme sa poúčať vás o tom, čo by nemalo chýbať vo vašich kozmetických taštičkách, veď každá z nás má právo na výber. Uznávame vás aj v legínach so zvieracím motívom a svoju prirodzenú krásu nestrácate ani v natiahnutých teplákoch. Aby sme neboli až príliš tolerantní a málo drzí, pripravte sa, milé dámy, na ďalšiu vlnu kritiky. Ukážte nám, v akom stave je vaša bižutéria!

Nezahrávajte sa s bižutériou, doplatíte na to vlastným zdravím!

Kvalitná bižutéria patrí do každej dámskej šperkovnice, je lacnejšia než striebro, zlato a svojou hodnotou sa zatiaľ nevyrovná ani malému diamantu. Ak sa už rozhodnete pre kúpu trblietavej bižutérie, netreba zabúdať na príbalové letáky a nepodceňujte starostlivosť o tieto módne doplnky. Inak nielenže zapadnú prachom a stratia svoj pôvabný lesk, ale každým ďalším nosením vystavujete pokožku rôznym alergickým rizikám.

Nato, aby bižutéria vydržala takmer večne, je nevyhnutné zaobstarať si veľkú, priestrannú šperkovnicu s množstvom priehradiek a čo najmäkšou výstelkou. Keďže jednou z hlavných nevýhodou bižutérie je jej náchylnosť na mechanické poškodenie, nemajte veľa doplnkov na jednom a tom istom mieste. Plastové vrecúška ste po zakúpení bižutérie isto zahodili, a tak o to dôslednejšie dbajte, aby medzi jednotlivými doplnkami nedošlo k poškrabaniu, alebo inému znehodnoteniu niektorej z častí.

Bižutéria ťažšie odoláva kozmetike plnej chemických prísad a rôznym parfémom. Preto by ste si ju mali “pripustiť k telu“ až po použití obľúbeného krému, telového spreju či po vytvorení dokonalého mejkapu. Svoju bižutériu takto uchránite pred sčernením a seba pred neestetickými začervenanými lišajmi.

Bižutériu očisťujte len vlhkou handričkou, nepoužívajte žiadne chemické prípravky, tie ju na povrchu môžu doslova zožrať. Pred kúpeľom v slanej vode alebo dlhodobým pobytom na slnku svoju bižutériu radšej nechajte doma v šperkovnici. Nielenže týmto predĺžite životnosť vašich obľúbených módnych doplnkov, ale predídete aj nepríjemným neduhom na pokožke. V bižutérii sa nachádzajú nekompromisné alergény – nikel a chróm, tie sa nám vplyvom vonkajších zmien či v dôsledku nedostatočnej starostlivosti o svoje “kúsky“ dostávajú priamo pod kožu, respektíve na pokožku. A tak je len na vás, či dáte prednosť ekzémom, hnisajúcim vriedkom a svrbivým miestam na tele, alebo sa raz do týždňa prizriete na stav vašej (draho)cennej bižutérie! Lupienka nám dámam rozhodne nesvedčí!

Foto: pixmac.sk, Osamu Iwasaki – flickr