Vonku je už priam ideálne počasie na rôzne športové aktivity. Nahoďte sa preto do sexy cyklistického overalu a začnite pravidelne bicyklovať. Je to zdravotne, finančne a aj spoločensky veľmi výhodné. Prinášame vám niekoľko dôvodov, vďaka ktorým budete bicyklovanie zbožňovať!

Zdravotné výhody

Pravidelné bicyklovanie prináša blahodarné účinky na pohybový, kardiovaskulárny a nervový systém. Celé kúzlo spočíva vo zvýšenej fyzickej aktivite a prekrvovaní organizmu. Tým sa dopravuje kyslík a ostatné potrebné živiny do telových buniek rýchlejšie a efektívnejšie. Dochádza tak aj k odplavovaniu škodlivých toxínov. Zrýchľuje sa dýchanie a posilňuje činnosť srdca. To má pozitívny dopad aj na kontrakcie svalov tráviaceho traktu.

Zlepšuje sa trávenie a to je dosť silným hnacím motorom pri chudnutí. Je priam fantastické, že telo páli kalórie a tuk s vysokou intenzitou ešte aj niekoľko hodín po jazde! Vďaka bicyklovaniu budete tak môcť chudnúť ešte aj z pohodlia domova.

Veľkým strašiakom je pre nás v súvislosti s bicyklovaním dážď, vietor a zima. Počasie môže byť v týchto dňoch dosť premenlivé. Pre dobré sezónne uskladnenie si nezabudnite kúpiť držiak na bicykel. Bicyklovania sa však neodporúčame vzdať ani počas tuhej zimy!  Vaše telo bude otužilejšie a schopné popasovať sa s každým vírusom a infekčným ochorením.

V zime vás bicyklovanie ochráni pred chrípkou a počas jari bude telo silnejšie voči peľovým a trávnatým alergénom. Zvýšenou fyzickou aktivitou sa v tele uvoľňuje hormón serotín, hormón šťastia. Pre ženy je dobrou správou aj efektívnejšia produkcia kolagénu, čím sa redukujú vrásky a spomaľujú procesy starnutia. Budeme tak zdravšie, krajšie a šťastnejšie!

Upevnite si svoj osobný a spoločenský status

Ak ste sa nezapísali do miestneho cyklistického klubu, využite bicyklovanie napríklad na príjemné rodinné výlety. Nech vás neodradí ani väčšia vzdialenosť či zhoršený terén na to, aby ste sa dostali do nádherných cykloparkov. Máte predsa aj auto! Na pohodlnú prepravu autom, na to je určený nosič na bicykle! Bicyklovanie si tak obľúbi celá vaša rodina a deti vo vás budú vidieť svoj športový vzor. Spokojné deti, spokojná mama a v neposlednom rade aj šťastný manžel!

Manžel bude šťastnejší aj počas večerných milostných hrátok… Áno, bicyklovaním zlepšite svoj celkový imunitný systém a rovnako aj fyzickú kondíciu. Tak podporíte svoje vaskulárne zdravie a zefektívnite sexuálny apetít. Budete tak vášnivejšia a nezastaviteľná! Svoje vášne neskôr uplatnite aj v pracovnom prostredí. Pevné zdravie prináša len a len priaznivé účinky na psychickú vitalitu. Zlepší sa vaša sústredenosť, koncentrácia a v dôsledku toho aj pracovné nasadenie! Spokojný manžel, deti a ešte aj šéf? Bicyklovanie je pre ženu naozaj veľkou výzvou!

Výzva aj pre ekonomické a ekologické šetrenie

Cyklokomponenty sú cenovo prijateľnejšie než automobilové. Svoje výdavky dokážete minimalizovať správnou údržbou a uskladňovaním bicykla. Vrátite sa z cyklotúry a svoj bicykel nechávate pohodený na trávniku, alebo ho opierate o fasádu domu? V rámci doplnkov by vám v takomto prípade nemal chýbať stojan na bicykel. Pred poškodením tak uchránite bicykel, fasádu a udržiavaný trávnik na dvore.

Ako veľa ušetríte, však? Bicykel šetrí aj stav ovzdušia a eliminuje emisie. Plyny z výfukov vozidiel na cestách sú hotovou katastrofou pre životné prostredie. Bicyklovanie je tak hotovým zázrakom nielen pre človeka, ale aj celkový stav na našej planéte… Dosť silná myšlienka, a to nielen na dnešný deň!

Foto: pixabay.com