Niektoré z nás sa bez neho cítia ako nahé, iné ho nepotrebujú a siahu po ňom iba príležitostne. Nájdu sa však aj odporkyne, ktoré ho nepoužívajú z presvedčenia. Krycí krém. Pre mňa osobne je každodenným záchrancom, ktorého sa nemôžem a nechcem vzdať. Len výnimočne je moja pleť v takom stave, aby som ho nepotrebovala. Moja pokožka tváre má na míle ďaleko od dokonalosti a tak mejkap je mojim spoločníkom v bežných i sviatočnejších dňoch. Ako ste na tom vy?

Už spomínané zástankyne prirodzenosti môžu tvrdiť, že mejkap upcháva póry a tak nerovnosti vašej pleti ním síce prekryjete, ale tým, že pleť nedýcha vytvárajú sa ďalšie a ďalšie nedokonalosti. Toto tvrdenie nie je až také nelogické. Niečo na tom bude. Avšak nič nie je čierne alebo biele. Tak ako všetko okolo nás sa zdokonaľuje, tak aj kozmetický priemysel napreduje. Dnešné krycie krémy nemožno porovnávať s tými spred štyridsiatich rokov. Dnes nájdete na pultoch drogérii a parfumérii nespočetné množstvo výrobkov pre každý typ pleti. V prípade, že aj napriek tomu máte pochybnosti, lekárne taktiež ponúkajú dostatočný výber. Súčasné krycie produkty sú vyrábané tak, aby splnili nielen svoju základnú funkciu, teda aby zjednotili farebný tón pleti a prekryli nerovnosti, ale majú množstvo iných účinkov na pokožku tváre. V prvom rade vašu pleť hydratujú. Majú schopnosť korigovať tvorbu mazu, chránia pleť pred voľnými radikálmi z prostredia, chránia ju pred škodlivým slnečným žiarením a čo je dôležité, vaša pokožka voľne dýcha. Pri vhodnom výbere krycieho krému svoju pleť nebudete zaťažovať, práve naopak, doprajete jej potrebnú ochranu. Dnes možno nájsť na trhu dokonca spevňujúce krycie krémy proti starnutiu, alebo taktiež krycie krémy, ktoré bojujú proti známkam únavy či stresu. V prípade, že ste spokojná s kvalitou vašej pleti, môžete siahnuť po ľahkých tónovacích emulziách či denných krémoch. Úlohou týchto produktov je iba ľahké zjednotenie farby pleti. Tieto výrobky majú výborné hydratačné účinky, avšak určite neočakávajte super krytie. Tak teda ako je to s tými upchatými pórmi? Predpokladám, že netreba pripomínať aké dôležité je čistenie pleti. V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali práve tejto problematike. Samozrejme, že ak pokožku po celom dni neodlíčite prejaví sa to ,,čiernymi bodkami“ a zapálenými vyrážkami. V noci sa pleť regeneruje a tým, že ju nezbavíte zvyškov mejkapu, nečistôt a prachu, bránite jej tak oddýchnuť si a zregenerovať sa.

Krycích krémov sa báť nemusíte, ale ak svoju pokožku dôkladne neodličujete a nestaráte sa o ňu, vaše obavy sú oprávnené.