chodidláPri zariaďovaní alebo prerábaní interiéru by ste nemali zabúdať ani na tie najmenšie detaily. K nim patrí napríklad podlaha, po ktorej dennodenne kráčate a ktorá by mala mať doslova blahodarný účinok pre vaše chodidlá a zdravie. Ak hľadáte ubytovanie Žilina alebo len rozmýšľate nad sťahovaním, dajte si už vopred nad kvalitnou podlahou záležať. Je hneď niekoľko spôsobov, akými si môžete zem vybaviť, vyberte ten najvýhodnejší pre vás. Vrátite sa ku kobercom, zvolíte modernejšie, no chladné parkety alebo vám teplo dodajú infražiariče?

Jedným zo spôsobov je spomínaný koberec. Tie si ešte zrejme všetci pamätajú spred niekoľkých rokov, kedy o inej možnosti nebolo ani chýru, ani slychu. Všade, kam ste vkročili, na vás čakali koberce rôznych materiálov, farieb, no všetky plné prachu, nečistoty a špiny. Výhodou kobercov je však to, že v zime nemáte pri chôdzi po zemi pocit, že chodíte po ľadovej pokrývke. Ak na koberce nedáte dopustiť, skúste sa vyvarovať tomu, aby ste ich mali v celom byte.

Zvoľte menšie a umiestnite ich na najfrekventovanejších miestach v interiéri. Jeden by vám nemal chýbať ani pri posteli, aby pri vstávaní nohy nemali šok. Nebudete tak stále dýchať usadený prach a aj vysávanie vám pôjde viac od ruky. Trendom sú stále plávajúce podlahy, no zabudnite na zaužívaný obyčaj. Aj podlaha môže byť zaujímavá, preto zvoľte netypické prelínanie farieb podlahy a okrem pútavosti navyše zakryje aj menšie špiny. Nebude tak na zemi vidno každú malé smietku.

Stretnúť sa však môžete aj s kachličkami. Tie sa najčastejšie vyskytujú v chodbe, nakoľko tam vyzúvate topánky a prinášame špinu z vonku. Aj kuchynské linky sú nimi často obložené, keďže ich údržba je jednoduchá. Kachličky sú skvelým riešením, čo sa týka údržby, no neumiestňujte ich do bytu, keďže sú studené a pomerne šmykľavé. To môže byť v prípade malého dieťaťa dosť podstatným problémom, keďže to sa neustále hrá na zemi a snaží sa byť všade čo najrýchlejšie. A kachličky malým, neskúseným nôžkam, ťažko schopným chodiť, naozaj nepomôžu.

Foto: pixmac.sk, Rob Sinclair – flickr