Čo pre vás predstavuje príchod Nového roka? Je to pre vás znak niečoho nového, čas na zmenu alebo to beriete ako ďalší bežný deň bez žiadneho iného symbolu? Predsa len prelom rokov je dosť významnou udalosťou a máte pred sebou nových dvanásť mesiacov a 365 dní, ktoré môžete využiť vo svoj prospech. Ak ste si nedali žiadne novoročné predsavzatie, tak si predsa ešte dodatočne jedno symbolicky dajte. A tým bude zapracovanie na zlepšení medziľudských vzťahov, a to najmä tých partnerských.

Radšej skôr

Vzťahy pomerne výrazne strácajú na hodnote a ľudia si ich čoraz menej vážia. Doba je taká, že už sa nesnažíme veci „opravovať“ alebo na nich spoločne pracovať. Radšej sa poberieme o kus ďalej a pustíme sa do niečoho nového namiesto toho, aby sme budovali to, čo máme a riešili spoločne problémy, ktoré máme. Čo tak zobrať nový rok 2018 ako príležitosť na tomto spoločne pracovať a urobiť naše vzťahy krajšie? Veď je to úplne jednoduché, stačí si uvedomiť, čo môžete stratiť bez toho, aby ste o to reálne prišli. Pretože potom už bude naozaj neskoro.

Budujte vzťah

V mnohých partnerských vzťahoch príde k rozchodu a až potom si dvaja uvedomia, prípadne jeden z nich, že spravil chybu a mal sa zachovať inak. Že mal na vzťahu pracovať, robiť kompromisy a snažiť sa viac a menej emotívne komunikovať s partnerom. Samozrejme, sú vzťahy, ktoré jednoducho nefungujú a to je úplne bežné. Nie všetky vzťahy majú predpoklad, že vydržia navždy. Nie vždy si dvaja ľudia sadnú tak, že spolu dokážu fungovať.

Ak však váš vzťah funguje, no sem tam sa objavia „trhliny“, nesnažte sa ho hneď zahodiť. Lásku by sme si mali strážiť a nie otočiť sa jej chrbtom pri každom maličkom zaváhaní. Takže si do roku 2018 sľúbte, že si budete váš vzťah s partnerom vážiť a spoločne na ňom budete pracovať. Aj tie zlé momenty vás dvoch spolu budujú a robia vás silnejšími.

Foto: pixabay.com