Nie je nič lepšie ako nasadnúť do auta a kedykoľvek sa vytratiť tam, kam nás „vietor zaveje“. Autá nám poskytujú slobodu, voľnosť a veľa príležitostí. Dopravia nás za prácou, ale aj za zábavou.

Letná pohoda v aute aj na vozovke

Zima sa končí, prišla jar. O pár týždňov vycestujeme za prvými dovolenkami, a preto si nezabudnime prezuť zimné pneumatiky za tie letné. Je to iba taká drobnosť, ale oplatí sa nezabudnúť. Pokiaľ ste vlastníkmi tých univerzálnych celoročných, máte po starosti. Letné pneumatiky sú presne prispôsobené na cesty nielen tu na Slovensku, ale aj na tie európske. Vycestuje za zážitkami kamkoľvek túžite.

Zvýšený pohyb chodcov aj zvery je pre teplé mesiace charakteristický. Letné pneumatiky však vždy spoľahlivo zareagujú

S prvými teplými lúčmi slnka nás to do prírody a do mesta ťahá oveľa viac. Zimy už bolo dosť, potrebujeme načerpať novú energiu a opäť sa „zahryznúť“ do výnimočných plánov. Toto je najideálnejšia doba pustiť sa do nových projektov, začiatkov a tiež čas dokázať si, že v tom, čo robíme, sme fakt dobrí. Všetci máme prácu, rodinu, partie priateľov a kvôli nim sme ochotní urobiť čokoľvek. Máme radi život, zábavu, víkendy a dovolenky, kedy si ich užijeme o čosi viac ako obvykle.

Na letných cestách ale treba myslieť hlavne na bezpečnosť. Ľudia sú plní energie a zvyčajne sú rozlezení ako také mravce po celom meste, pri cestách, v lesoch, na lúkach, skratka všade tam, kde sa niečo deje a kde je možnosť stráviť voľné chvíle nejak ináč, ako pri počítači.

Práve letné pneumatiky vám pomôžu vždy pohotovo ubrzdiť

Nech sa deje čokoľvek, nič nie je dôležitejšie, ako bezpečnosť. Nájdite si preto čas a vyberte si tie správne letné pneumatiky pre vás. Žiadne nevydržia dlhšie ako pár rokov (3-5), v závislosti od používania vozidla. Ak teda využívate svoje auto na ďaleké cesty a denne, zainvestujte do kvality. Lebo – ako sa hovorí: pneumatika je to hlavné a prvé, čo prichádza do styku s vozovkou. Ona nesie celú ťarchu a musí byť pripravená na akýkoľvek povrch, terén i nečakané ubrzdenie.