Chystáte sa na dovolenku, a do kufra si automaticky pribalíte opaľovací krém a celú radu kozmetických prípravkov, počínajúcich od pleťovej vody až po kufrík s „malovátkami“. Nezabudli ste na niečo? A čo vaše vlasy? Tie potrebujú v týchto extrémnych, horúcich podmienkach, mimoriadnu starostlivosť! Zaslúžia si to, veď práve vlasy sú korunou krásy… Tak si nenechajte svoju korunu vziať a buďte očarujúca ako kráľovná aj počas leta!

Čas vrkočov a drdolov

Suché, polámané vlasy sú často zamaskované do vrkočov a drdolov. Tieto letné účesy odkrývajú šiju a tak zabezpečujú prúdenie vzduchu a elimináciu potu. Nemusíte sa týchto účesov zbaviť úplne! Len nezabúdajte, že príliš tesné a časté zväzovanie vlasov, môže jednotlivé vlasové korienky poškodiť a vlasy tak veľmi ľahko stratia pružnosť, tvar a objem. Ak sa tak už stalo, netrápte sa, použite hity vlasovej kozmetiky. Vlasová kozmetika (podľa možností prírodná kozmetika na vlasy), ktorá vám pomôže a prinavráti želaný objem, pozostáva najmä z troch spojencov; sú nimi: penové tužidlo, lak a maska na vlasy.

Minimálne traja spojenci

Zabudnite na unavené, nepoddajné vlasy bez lesku! Vyskúšajte penové tužidlo, vyvinuté špeciálne pre nadvihnutie vlasových končekov; rozotrite si malé množstvo tužidla do mokrých vlasov a nechajte ich voľne vysušiť. Predovšetkým v lete, sa vyhýbajte používaniu fénu, kulmy či žehličky na vlasy! Zbytočne vysušujú korienky, aj končeky vlasov a výsledkom je účes bez hrivy.

Ak sú vaše vlasy vysušené, zohnite sa do predklonu, a vlasy zo vzdialenosti aspoň 15cm, postriekajte lakom na vlasy. Ten vlasy spevní a pritom ich nezanechá zlepené. Vyhnite sa stupňu fixácie číslo 4, a uprednostnite stupeň fixácie číslo 2, ktorý vlasy príliš nezaťaží.

Masku na vlasy aplikujte, ak máte vlasy veľmi suché, unavené či polámané. Masku si môžete pripraviť aj z prírodných zdrojov – žihľava dvojdomá vlasy posilní a prebudí k životu, rozmarín lekársky upokojí unavené a podráždené vlasy. Nezabudnite do kufra pribaliť aj letný šampón s UV – filtrom, ktorý zabráni preniknutiu škodlivých slnečných lúčov do pokožky hlavy a uchráni vlasy od následkov dlhého slnečného žiarenia.