Takmer vždy je možné vidieť nevesty tešiace sa zo svojho svadobného dňa v klasických bielych šatách, ktoré sú po rokoch stále veľmi obľúbené a vyhľadávané. Takmer každá si predstavuje svoj najkrajší životný deň v snehovobielych šatách, hlavne nech sa cíti a vyzerá ako princezná. Zamysleli ste sa však aspoň raz nad tým, čo by sa stalo, keby ste sa tak rozhodli zmeniť tradičné zvyky a osláviť svoj deň D by ste prišli v akejkoľvek inej farbe, len nie v bielej. A prečo nie?

Biela farba charakterizuje čistotu a nevinnosť, avšak dnešné moderné nevesty už nevinné dávno nie sú. Preto farba svadobných šiat sa stala len akousi tradíciou a v skutočnosti nesymbolizuje nič. Nikde však nie je napísané, že nevesta musí byť v bielych svadobných šatách princeznovského strihu. Voliť si môžete sama, podľa vášho vkusu. Ak ste za tradíciu a neviete si predstaviť svoj svadobný deň bez bielych tradičných šiat, tak si ich pokojne vyberte. Odlíšiť sa od množstva vašich predchádzajúcich kolegýň však nie je nič zlé, aspoň prejavíte svoju originalitu.

Len do toho! Páčia sa vám oranžové, modré či dokonca tmavšie farby? Prečo by ste sa mali obmedzovať. Ak v nich vyzeráte štýlovo, tak si ich pokojne oblečte a cíťte sa fantasticky. Veď je to predsa váš deň, tak musí byť perfektný a to zo všetkých strán. A šaty pritom hrajú veľmi dôležitú úlohu.

Nenechajte sa zaskočiť pohľadmi iných ani si nevšímajte ich zastaralé poznámky. Vy ste originálna a dokážete tak preukázať to, čo je vo vás a istým spôsobom vyjsť z davu. Len málokto sa odváži pre tento krok, radšej sa budú držať vopred predpísanej línie, no ak sa s úsmevom dokážete postaviť pred oltár v čiernych šatách, tak na to budete s hrdosťou ešte dlhé roky spomínať.

Pritom za zamyslenie stojí obliecť si biele šaty ako symbol nevinnosti pri druhom sobáši, čo však nie je ani v dnešných časoch neobvyklé. Avšak verejná mienka sa nad tým až tak nepozastavuje, preto jej treba napomôcť aj v prípade iných farebných ladení svadobných šiat.

Nebojte sa narušiť tradície. Ste medzi prvými a pritom nejde o nič zlé. Ukážte, že móda sa posunula a klasiku bielej svadby by bolo vhodné trochu vystriedať niečím iným a netradičným. Zažiarte v akejkoľvek inej farbe a vychutnajte si svoj svadobný deň naplno. A prípadnými nedôveryhodnými pohľadmi sa netrápte. Radšej im ukážte, že sa to dá aj iným spôsobom a možno budete prvá, ktorá svojím nevšedným štýlom a prístupom otvorí cestu novej, zaujímavejšej a možno krajšej móde vo svete svadobných šiat.

Foto na titulke: SXC.hu