Podpora zdravia je nevyhnutná v každom veku. Naša imunita sa začína sceľovať už v novorodeneckom období. Preto mladé mamičky posmeľujú k tomu, aby bábätká výlučne dojčili aspoň po obdobie 6. mesiaca. Výživu podobnú bábätkám si môžete dopriať aj vo vyššom veku. Vhodné sú na to doplnky k strave s obsahom bovinného kolostra.

Je to nové, nutrične bohaté a príjemnej chuti. V týchto práškových alebo tabletových formulách sa kombinuje účinné pôsobenie vitamínu C, selénu, zinku a kyseliny listovej. Pod pojmom bovinné kolostrum sa rozumie kravské mledzivo vysokej akosti.

Je to prvotné mlieko vylučované mliečnou žľazou do 48 hodín po pôrode. Nutričná kvalita bovinného kolostra sa odvíja od zastúpenia rastových a imunitných látok v mlieku. Pri odbere bovinného kolostra sa rozhodne nezaháľa. Čím dlhší čas uplynie od pôrodu, tým menej účinných látok mlieko obsahuje. Neskôr sa z neho stáva bežné materské mlieko. Kravské mlieko je podľa odborníkov molekulárne identické s ľudským. Preto je jeho konzumácia vhodná pre všetkých, ktorým záleží na zdraví.

Bovinné kolostrum prelieči telo, pleť a aj dušu

Bovinné kolostrum obsahuje viac než 30 imunitných faktorov.Významné zastúpenie majú imunoglobulíny. Sú to aktívne častice proteínov na podporu metabolických procesov v tele. Podporujú obranné mechanizmy na zneškodnenie infekčných a nádorových buniek. V bovinnom kolostre je množstvo beta-glukánov pre rozvoj svalového a celkového pohybového aparátu. Sú zdrojom energie a vitality.

Užívanie bovinného kolostra by ste mali zvážiť, ak trpíte ochoreniami sliznice žalúdka, anémiou, alebo si chcete zlepšiť kvalitu pokožky. Je účinné aj proti alergiám, na ktoré trpí čoraz väčšie percento populácie. V bovinnom kolostre nájdete aj veľa laktoferínu. Ten potláča príznaky chronickej únavy a vyčerpania. Tak na zdravie a vitalitu!

Foto: pixabay.com