Rovnako ako našim vlasom škodia horúce slnečné lúče, podobné účinky má nemilosrdný mráz. Intenzívna starostlivosť o vlasy je nevyhnutná počas celého roka, preto je nerozvážnosťou tento fakt podceňovať. Chcete, aby vlasy žiarili oslnivým leskom aj počas zimných mesiacov? Nič, nie je nemožné. Stačí dodržať niekoľko pravidiel.

Čo vlasom škodí?
Zimné obdobie sa vie veľmi nepriaznivo podpísať na vašich vlasoch. Problémom číslo jeden je mráz a chladné počasie, ktoré spôsobujú štiepenie končekov. To však nie je všetko. Rovnako prechody zo studeného počasia do horúcich miestností vlasom nepridávajú na kráse. V zime telo človeka trpí nedostatkom vitamínov a to sa prejavuje okrem únavy, vyčerpanosti a podráždenosti aj na celkovej vitalite vlasov.

Čo robiť, aby vlasy boli krásne a zdravé?
V prípade, že vonku vládne treskúca zima a mráz, vlasy chráňte čiapkou. Ak nie ste vyznávačkou pokrývok hlavy, zahaľte šálom aspoň končeky vlasov. Zabránite tak ich štiepeniu. To je to najmenej, čo môžete pre vlasy urobiť v zime. Okrem toho je nevyhnutný dostatočný prísun vitamínov. Uprednostňujte vitamíny v prirodzenej strave. Po umelých doplnkoch výživy siahnite len v nevyhnutných prípadoch. Nezabúdajte, že pre vlasy je nenahraditeľný vitamín E, A a vitamíny skupiny B. Z minerálnych látok je dôležitý zinok, meď, železo, kremík a selén. Snažte sa jesť dostatočné množstvo obilnín, strukovín, orechov, mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny.

Výrobcovia vlasovej kozmetiky myslia na správnu starostlivosť o vlasy počas každého ročného obdobia ponukou kvalitných vlasových produktov. Okrem šampónu a kondicionéru doprajte svojim vlasom hydratačné kúry. Hrive dodajú potrebné vitamíny. Odmenou vám budú žiarivé a zdravé vlasy. Počas zimných mesiacov sa vyhýbajte prílišnému farbeniu, umývaniu a fénovaniu vlasov, ktoré ich vysušuje.

Náš tip
Okrem produktov, ktoré dostanete v drogérii, využívajte doma zhotovené masky a zábaly na vlasy. Existuje množstvo jednoduchých receptov na suché, polámané či mastné vlasy. V zimnom období nás trápia predovšetkým vysušené vlasy. Tomuto neželanému efektu môžeme zabrániť nasledovnou domácou maskou:

Zmiešame lyžicu medu s 10 lyžicami 10-percentnej smotany. Masku necháme pôsobiť 10 až 15 minút, následne umyjeme bežným šampónom. Upravíme bežným spôsobom.