Aj keď už ste sa konečne rozhodli, že do toho vhupnete, vaša cesta sa len začína. Plánovanie svadby a svadba samotná sú dva ďalšie dôležité kroky vo vašom partnerskom živote. Je už len na vás, na vašej povahe a na požiadavkách partnera, ktorým smerom sa začnete uberať. Veľkosť, pompéznosť, striedmosť, súkromie? Toto, a mnoho iného si musíte premyslieť skôr, než začnete konať.

Čo potrebujete k uzavretiu manželstva

  • občiansky preukaz
  • rodný list od vás aj vášho snúbenca
  • v prípade rozvodu z minulosti predložíte aj rozvodové papiere
  • v prípade, že ste vdova, alebo partner vdovec, predkladáte úmrtný list
  • uhradiť poplatky pre úrady (suma závisí od miesta, kde chcete uzavrieť manželstvo)

Aký je ďalší postup

Termín: Rezervácia termínu býva niekedy tvrdým orieškom. Pokiaľ máte vyhliadnuté miesto pre svadbu, ktoré vás nadmieru okúzlilo neváhajte, a dátum určite čo najskôr. Môže sa stať, že bude miesto obsadené aj niekoľko ďalších mesiacov, ba dokonca rokov. Nezabúdajte aj na to, že na prípravy budete potrebovať možno viac času. Preto radšej nerezervujte najbližší možný termín (napríklad o týždeň), lebo by vám to poriadne skomplikovalo život.

Miesto: S odaním na úrade býva často menej práce. Miestnosť majú zariadenú na akcie podobného typu, takže budúci manželia len zaplatia poplatky, zavolajú hostí a je to. Ak však túžite po kostole, alebo po inom netradičnom mieste, všetky starosti padnú na vás. O to viac sa však budete tešiť, keď vám to vyjde bez komplikácií. Stále modernejšie sú obrady v prírode, na netradičných miestach. Môžete zvoliť miesto, ktoré máte s partnerom obľúbené. Lúka, horská chata, obľúbená krčma, koncert… Výber je len na vašej fantázii. Miesto však musí korešpondovať s dátumom.

Zistite si všetko ohľadne poplatkov, aby ste pri vyúčtovaní neboli zaskočení. Pokiaľ miesto, ktoré ste si vybrali ponúka napríklad aj hostinu, zvážte, či ju chcete tu, alebo niekde inde. Ak ste mali iné plány a jedlo ste už rezervovali na inom mieste, nebojte sa novú ponuku odmietnuť. Tak sa aspoň vyhnete nedorozumeniu, ktoré by vás vyšlo na nemalú sumu.

Šaty: Svadobné šaty môžu byť, a tiež nemusia. Závisí to hlavne od miesta na ktorom bude svadba. Charakter obradu si určujete sami, takže sami najlepšie odhadnete aj štýl oblečenia. Pokiaľ však túžite po rozprávke, princeznovské šaty vám padnú vhod. Nemusíte ich však za každú cenu kupovať. Na túto jednu príležitosť sa dá róba požičať, čím výrazne znížite náklady. Myslite aj na oblečenie družičiek a druhov.

Torta: Za tortu nebývajú také extrémne vysoké sumy, aby sa na nej muselo šetriť. Môžete si zvoliť klasickú formu poschodového zákusku, alebo si vyberte netradičný tvar, ktorý je vtipný, alebo vystihuje vaše spoločné záujmy.

Veríme, že vám svadba dopadne dobre, a že prežijete celý život v láske.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Missy Caulk – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!