Každé začiatky podnikania sú charakteristické hľadaním odpovede na otázku, v čom začať podnikať? Ak vás doterajšia práca napĺňala, ale k vašej spokojnosti v práci, vám chýbali dobré vzťahy na pracovisku, je na čase ukázať neprajným kolegom, že sa vo svojej profesii vyznáte a máte na to, aby ste stali úspešnou podnikateľkou. Ak pracovné miesta striedate často a vôbec netušíte, aké ciele podnikania by vám vyhovovali, nezúfajte. Vaším pozitívom sú pracovné skúsenosti z mnohých oblastí, máte odvahu, skúšať nové zamestnania a viete, čím byť nechcete. Venujete sa vo voľnom čase koníčku, bez ktorého si neviete predstaviť život? Môžu byť vaše koníčky premenené na oblasť podnikania? Ak áno, vašu dilemu, v čom podnikať ste práve vyriešili.

Svet módy – doména žien
Napriek množstvu kreatívnych, módnych tvorcov, svet módy je stále prevažne doménou žien. Ak aj vy milujete módu, potrebovali by ste ďalšiu skriňu na hodnotné, módne hity a módne oblečenie je váš život, prečo by predaj šiat, nemohol byť vaším biznisom? Každý potrebuje šatstvo pre svoj život, tak prečo nevyužiť váš dobrý vkus na módu a zároveň podnikateľské nápady?

Skutočný talent na podnikanie a nepochybne, pevná vôľa a úsilie, priviedli azda našu najznámejšiu módnu návrhárku Lýdiu Eckhardt, k zaslúženej sláve a obdivu. Už takmer 20 rokov, prevádzkuje modelový salón a dokazuje, že móda rozhodne patrí do rúk žien!

Upozornenie – pred „vhupnutím do módneho rybníka“, si vyžiadajte prieskum trhu, nakoľko podnikateľský plán zaoberajúci sa predajom oblečenia, v domácich podmienkach realizujú rôzne obchody, hypermarkety, second-handy a iné prevádzky.

Môžete byť všetkým tým, čím chcete byť…
Zaužívané stereotypy o rozdelení povinností, na základe pohlavia, sa pomaly ale isto búrajú a tak, žena nemusí byť len úspešná podnikateľka v oblasti typických skôr pre ženy, ale dokáže svoje intelektové schopnosti prejaviť aj v iných oblastiach. A tak, tradičné oblasti podnikania – od kaderníčky až po kuchárku, často vymieňajú za tvrdý boj v IT oblasti či iných „mužských“ profesiách. Ak sa zaujímate o opravovanie počítačov, máte predplatné na časopisy o najnovších technológiách, zabudnite na hlúpe predsudky a vyberte si takú oblasť podnikania, z ktorej budete mať radosť aj ziskovosť.