Náhla zmena počasia, nadmerná fyzická záťaž či dlhodobý stres, sú mnohokrát dôvodmi, prečo môžete pociťovať bolesti chrbtice. V tom lepšom prípade, bolesť ustúpi po užití liekov, a vy máte opäť, akoby mávnutím čarovného prútika, zdravý chrbát. Ak sa však bolesti opakujú a naberajú na intenzite, vyhľadajte odbornú, lekársku pomoc.

active-19413_1280

Pravidelné, silné bolesti chrbtice, v dolnej časti môžu byť signálom, upozorňujúcim na poruchy obličiek! Mnohokrát, sa pacienti trpiaci poruchami činnosti obličiek, sťažujú na bolesti krížovej chrbtice, mysliac si, že ich ohrozuje choroba chrbtice, pričom si neuvedomujú, že ich nebolí chrbát, ale obličky. Obličky, ako párový orgán, sa nachádza práve v spodnej časti chrbtice – po stranách lumbálnej chrbtice. Ak vás trápia bolesti krížov, pripravte sa na možnosť návštevy nefrológa…

Nepríjemné prekvapenie – porucha obličiek?
Vaše podozrenia sa potvrdili. Naozaj, váš fazuľkovitý orgán vykazuje poruchu činnosti. Medzi najčastejšie poruchy obličiek, ktoré nás oberajú o pokojný spánok, patria:

  • Obličkové kamene – tvorba malých kryštálikov minerálnych solí, hromadiacich sa na obličkách, sú charakteristické ukrutnými bolesťami a niekoľkými variáciami, pričom najčastejšie obličkové kamene viažu na seba vápnik;
  • Infekcie obličiek – štatistiky uvádzajú, že infekcie močových ciest a obličiek, prekonal každý štvrtý človek, s tým, že každá infekcia môže zapríčiniť zápal obličiek;
  • Cysty obličiek – cysty obličiek sú známe tým, že sú častokrát nenápadné a o ich existencii sa pacient dozvie až v pokročilom štádiu vývinu, keď sú cysty príliš veľké, čím tlačia na orgány a spôsobujú bolesti, zároveň však cysty na obličkách nemusia vyžadovať žiadnu liečbu, niekedy je nutné vykonať len malý chirurgický zákrok.

Len bolesti chrbta?
Oveľa závažnejšími diagnózami sú – rakovina obličiek a chronický zápal obličiek. Nič v našom organizme sa nedeje „z ničoho nič“, no nie vždy sú príznaky ochorenia obličiek citeľné a dobre rozpoznateľné. Americké spoločenstvo, bojujúce proti rakovine najmä dobrou informovanosťou verejnosti a nepodceňovaním preventívnych prehliadok, uvádza, že rakovina obličiek sa najčastejšie prejaví vo veku okolo 50. rokov, pričom postihuje dvakrát viac mužov ako žien. Počet onkologických pacientov je alarmujúci, no častým a problémových ochorením je aj dlhodobý zápal obličiek, ktorý takisto patrí do rúk doktora. Bolesti chrbta nepodceňujte, nikdy neviete, čo sa za nimi skrýva!

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!