Takmer každá jedna dáma pozná dôverne ten pocit, keď sa pri pohľade do zrkadla radšej pozrie inam, len aby sa nemusela dívať na svoju tvár. Teda, tvár by nebola problémom, nebyť tej nepeknej pleti. Problémy s pleťou trápia veľké množstvo žien, a to nehovoríme len o tých v puberte. Takéto ťažkosti nemajú tendenciu s vekom zmiznúť, a preto je potrebné to riešiť skôr ako to prerastie do bolestivých infekcií si neestetických jaziev.

Ráno i večer

Veľmi dôležité je vždy prísť na podstatu nejakých problémov s pleťou. Smutným, ale zároveň aj poľahčujúcim faktom je to, že väčšinu týchto ťažkostí pochádza z nedokonalého čistenia pleti, čo môžeme napraviť sami doma svojou poctivosťou. Stačí si ráno jednofázovo vyčistiť tvár a večer použiť najprv čistiaci gél a až potom čistiacu vodu. Odstránite sa všetky zvyšky make upu a vaša pleť pôjde spať úplne oddýchnutá, pripravená na regeneráciu a prijímanie vitamínov.

Bez výhovoriek

Určite sa vám už neraz stala situácia, že ste prišli po celom dni unavená domov, prípadne ste sa vrátili nad ránom z klubu a povedali ste si, že raz to tá pleť vydrží a odmaľujete sa až ráno. Chyba! Veď sa len pozrite, keď si tvár čistíte, koľko nečistôt si z pleti dáte večer preč. A vy takto pôjdete spať, všetko sa vám usadí. Vy možno neuvidíte žiadny problém o deň ani o týždeň, no vaša pleť si to bude pamätať a v budúcnosti si na všetky tieto „priestupky“ voči hej spomeniete vy a budete si vyčítať, že kvôli pár sekundám čistenia máte nepekné vrásky, ktoré ste si mohli ušetriť.

Ďalej si veľký pozor dávajte na to, akú kozmetiku na tvár používate. Nenechajte sa ovplyvňovať len cenou a vyberať tú, ktorá je najlacnejšia. A raz za čas sa oplatí ísť aj ku kvalitnej kozmetičke, ktorá má určité špeciálne prístroje, ktorými vám dôkladne odstráni všetky usadeniny, otvorí póry, vyčistí, urobí vám aj diagnostiku pleti a poradí ako sa o ňu čo najlepšie starať.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!