Zemanta Related Posts ThumbnailNemožno zariadiť obývaciu izbu bez televízora, spálňu bez trendového šatníka ani detskú izbu bez senzačnej poschodovej postele. S rovnakou nechuťou by mala každá správna gazdinka vstupovať do kuchyne, kde nieto miesta pre jeden žltý zázrak – citrón. Pravdou je, že ho príroda obdarila poriadnou dávkou vitamínu C, čo oceňujú predovšetkým milovníci alternatívnej medicíny.

Svojou prírodnou silou dokáže očistiť od voľných radikálov obličky, pečeň, urýchľuje hojenie rán a posilňuje srdce. Vyhľadávajú ho ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom, astmatici a tí, ktorým prekáža mastnejšia pleť s rozšírenými pórmi. Pridáva sa do čaju na zmiernenie kašľa a horúčky, do koláčov a všakovakých jedál na zlepšenie chuti.
To však stále nie je všetko! Tento žltý prírodný úkaz nachádza svoje plnohodnotné uplatnenie nielen v potravinárskom, kozmetickom a medicínskom prostredí, ale aj v rôznych zákutiach našich domácností. Aj v tomto prípade sa potvrdzuje, že je malý, no univerzálny a šikovný!

Jeho silné bieliace, antibakteriálne účinky možno využiť v kuchyni, ale aj v kúpeľni na dosiahnutie parádneho lesku vodovodných kohútikov, sprchovacej hlavice, umývadla a vane. Stačí ho nakrájať na jemné plátky a priložiť na zažltnuté miesta alebo šťavu z citróna priliať do vriacej vody a týmto luxusným čistiacim prostriedkom vyumývať všetky postaršie záležitosti v domácnosti. Zriedenú citrónovú šťavu v rozprašovači možno použiť ako univerzálny prípravok na prachom zapadnuté police, baktériami hýriace kuchynské sporáky či záchodové misy.

Citrón ako prírodné bielidlo si nebudú vedieť vynachváliť mamičky neposedných deťúreniec. Svojimi účinnými antibakteriálnymi vlastnosťami odstráni aj ten najproblematickejší fľak na oblečení, dodá mu žiarivo biely vzhľad a pritom nedráždi jemnú pokožku rúk ako hocktorý prášok na pranie.

Je známym pohlcovačom nepríjemných pachov vďaka svojej výraznej aromatickosti. Práve z tohto dôvodu dávajú šikovné dámy kúsok citróna do odpadkových košov, chladničiek preplnených rôznymi plnotučnými nátierkami, korenistými jedlami a páchnucimi rybami. Taktiež sa odporúča po čistení cesnaku alebo cibule si nielen umyť ruky mydlom, ale aj pretrieť citrónom. Čistotou zavoňajú aj vaše dlane, aj celá domácnosť!

pixmac.sk, Ishikawa Ken – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!