24topzena

Spoznávanie sveta si vyžaduje aj objavovanie a prispôsobovanie sa novým kultúram, čo môže byť pre mnohých obrovskou výzvou, nakoľko množstvo krajín na svete je neuveriteľne odlišných od Slovenska. Jednou z nich sú aj Spojené arabské emiráty s hlavným mestom Abu Dhabí. Najväčším mestom tejto ázijskej krajiny je Dubaj, mesto, ktoré doslova vyrástlo na púšti a láka tisíce turistov z celého sveta. Dubaj je synonymum mrakodrapov, žeriavov, prepychu a ľudí s islamskou vierou. V krajine sa platí emirátskymi dirhamami, ktoré však zmeníte až po príchode do Emirátov.

Ak sa rozhodnete cestovať sama s priateľkami, dobre si rozmyslite, v ktorej časti Dubaja si rezervujete hotel. Čím bližšie do centra, tým lepšie. Metro je v meste značené zrozumiteľne a na mnohých miestach nájdete informácie, kde sa dorozumiete bez problémov po anglicky.

Dubai Mall

Aspoň pol dňa si v Dubaji vyčleňte na Dubai Mall, kde sa dostanete z rovnomennej stanice metra. V tomto nákupnom centre je okolo tisícdvesto obchodov a ten, kto už bol v Amerike uvidí, aké podobné to v tomto centre je. Americké značky i reštaurácie sa v Dubaji udomácnili. Centrum má aj obrovské akvárium, kde si je potrebné zakúpiť vstupenku. Súčasťou obrovského obchodného domu sú aj dva vodopády so sochami skákajúcich plavcov.

O jednej a pol druhej poobede vyjdite pred centrum smerom k najvyššej budove – Burj Khalifa. Uvidíte fontánovú show za denného svetla. Podvečer od šiestej je táto show každú polhodinu aj so svetlami. V pozadí fontány sa týči viac ako osemsto metrová budova, kde môžete ísť aj na vyhliadku. V budove sú okrem hotelu aj apartmánové komplexy a kancelárske priestory. Pripravte sa však, že za vstup zaplatíte okolo osemdesiat eur.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!