Bývate v meste, plnom áut, bytoviek, výparov a s málom zelene? Mnohé z vás určite áno. A práve tu nastáva celkom závažný problém. Celý rok dýchate „mestský“ vzduch, počas pracovného týždňa je málo času na výlety do prírody a cez víkend po dlhom týždni zase chýba vôľa vytiahnuť päty z domu. Nie ste jediná, ktorá to takto cíti, no je tu leto, tak urobte v týždennom stereotype zmenu!

Ak problémy s dýchaním máte, nech sú akékoľvek, je zbytočné odkladať vyšetrenie alebo samoliečbu, pretože postupom času sa môžu len znásobiť a potom, keď si uvedomíte, že ste mali niečo riešiť, už bude neskoro. Nečakajte preto na „vhodnejšiu“ príležitosť a konajte ihneď!

Dýchanie je predsa prirodzenou činnosťou každej z vás a bolo by na škodu byť celý čas len v prostredí, ktoré nie je príliš ideálne pre vaše pľúca. Raz za čas vám len prospeje vydať sa na dýchaciu kúru do lesa či ku vode. Práve v lete, kedy čas dovoleniek prekvitá vo svojej sláve, je najlepšie obdobie na prečistenie dýchacích orgánov. Ak sa chystáte ku moru, máte vyhrané, pretože nielen morská voda, ale aj morský vzduch dokonale prečisťuje a zabijete tak dve muchy jednou ranou – oddýchnete si a navyše doprajete svojmu zdraviu očistu, ktorú si po celom roku určite zaslúži.

Nie je treba chodiť ďaleko

Správne rozhodnutie, ktoré môžete však urobiť aj mimo horúceho leta, je návšteva soľnej jaskyne. Týchto nie je na Slovensku príliš mnoho, a teda je to výborný typ na strávenie predĺženého víkendu mimo svojho domova, napríklad aj s celou rodinou. V blízkom okolí týchto jaskýň, ktoré sú i prírodné, no aj umelo vybudované, si určite nájdete aj iné atrakcie, ktoré zaujmú každého člena vašej domácnosti a nebudete sa v žiadnom prípade nudiť. Vyberajte preto takú, ktorá je obklopená atrakciami alebo turisticky obľúbenými miestami, nech spoznáte kus domova.

Avšak, za návštevu takéhoto typu jaskyne sa platí, no účinky sú nenahraditeľné, pretože dýchacie cesty sa prečistia neuveriteľným spôsobom, budete pri tom navyše relaxovať v príjemnom, no hlavne tichom prostredí a budete mať tak aj čas nechať voľne prúdiť myšlienky prácou potláčané.

Nehľadajte ďaleko

Ak pociťujete zhoršené dýchanie kedykoľvek a kdekoľvek sa pohnete, príčiny môžu byť rôzne, no v prvom rade je dôležité začať hľadať dôvody a vznik problémov s dýchaním u seba. Fajčíte alebo sa pomerne často vyskytujete v uzavretých zafajčených priestoroch? Odpovedali ste na otázku áno? Potom je príčina jednoduchá a riešenie viac než jasné. To znie: Prestaňte!

Ak prestanete fajčiť, aj vaše pľúca sa vám odvďačia, kašeľ pominie, dýchanie bude zaraz jednoduchšie. Ak sa prestanete pravidelne ocitať v priestoroch, kde cez cigaretový dym nie je vidieť na oprotisediaceho, nebudete mať hrdlo „opuchnuté“ cigaretami a bude sa vám nielen ľahšie prehĺtať, ale aj dýchať. Možno bude pre vás ťažké obmedziť tieto faktory, no ak si chcete prečistiť dýchacie cesty, je to, bohužiaľ, jedinou a celkom reálnou možnosťou, ktorá bude stopercentne účinná.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: Doug Kerr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!