farbičkyPrečo je celý svet farebný? Prečo je tráva zelená a noc čierna? A naozaj farby liečia? Viem, že sa len málokomu chce v tomto rýchlom, uponáhľanom svete veriť, že naše fyzické ochorenia sú výsledkom nezdravej, ubolenej duše, ktorá sa dá vyliečiť aj inými ťahmi než tabletami na báze chemickej. Vraví sa, že hudba lieči, no ani farby v tomto smere nezaostávajú. Táto liečebná metóda sa označuje pojmom kolorterapia. Ak aj vy patríte k zdravým bláznom, obklopte sa správnymi odtieňmi, pretože aj takto sa dajú choroby zahnať.

Tajomná, záhadná až negatívna. Taká je čierna farba. Vyjadruje smútok, žiaľ a ak jej v šatníku máte habadej, vieme o vás, že potrebujete vnútorný pokoj a morálnu oporu. Život nie je ani čierny, ani biely, je rôznofarebný, a tým aj nepredvídateľný. To, čo bude zajtra, zatiaľ netušíme, no vieme, načo nám je biela farba. Je farbou regeneračnou, očisťujúcou, detoxikačnou. Preto slnečné svetlo a biela posteľná bielizeň sú prevenciou proti nezdravým vibráciám.

Harmonická, upokojujúca zelená farba očisťuje pečeň, slezinu a reguluje látkovú výmenu. Taktiež má pozitívne účinky na činnosť mozgu a srdca. Naopak, chladná modrá farba sa odporúča pri horúčkach a popáleninách. Blízky kontakt s týmto farebným odtieňom podporuje tvorivosť a chráni nás pred negatívnymi názormi druhých.

Odtiene fialovej farby sú antistresové, uvoľňujú svalstvo a odporúčajú sa aj pri prechladnutí. Podporujú imunitný systém, utlmujú chuť do jedla, patria teda k ďalším redukčným diétam. Dámy, noste fialovú a do leta máte postavu ako lusk!

Energická, výbušná a spontánna červená farbička vás ochráni pred nedostatkom železa v krvi, pred zápchou a problémami s pečeňou. Nedovolí vám byť ospanlivý, malátny ani chudokrvný. Antidepresívnou, upokojujúcou a farbou proti žalúdočným a lymfatickým problémom je práve “slniečková“. Milí čitatelia, obklopiť sa tou správnou farbou je nielen hravé, ale aj zdravé!

Foto: pixmac.sk, euskalherrian – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!