partnersČi sme ženami alebo mužmi, či chodievame v ošúchaných teniskách alebo v lakovaných lodičkách, všetci sa viac či menej dostávame do konfliktných situácií. Hádka je síce nepríjemná záležitosť, predovšetkým vtedy, ak je naším oponentom blízka osoba, no má v sebe aj nemálo pozitív. Uvoľňuje napätie, pri efektívnej komunikácii medzi hlavnými aktérmi rieši problémy, ktoré sa vo vzťahu nahromadili. Hádka je emočne, teda psychicky zaťažujúca udalosť, ak to v nás “vybuchne“, lietajú nielen taniere, ale aj slová, ktoré neraz zabolia. Pri naozaj silnej hádke sa človek správa oveľa úprimnejšie než hockedy inokedy, je impulzívnejší a často aj agresívnejší. My však dúfame, že komunikujeme s dostatočne inteligentnými dámami, ktoré si do vlasov neskáču a topy zo seba netrhajú.

Najčastejší zrod všetkých nepríjemných hádok spočíva v rozdielnych názoroch a nehľadaní jedného spoločného stanoviska. Ak je váš partner z absolútne „iného cesta“ a vás to nesmierne irituje, neusilujte sa o ďalšiu hádku, pretože sa len unavíte a vzťah opäť nikam neposuniete. Deštruktívna hádka, teda taká, ktorú nezakončíte žiadnou výraznou pointou, len zničenými hlasivkami, je tou najzbytočnejšou stratou času. Takýmto spôsobom len prehlbujete vzťah k rozpadu, a preto by ste mohli zvážiť inú alternatívu. Okrem deštruktívnej hádky existuje aj typ konštruktívneho konfliktu, v priebehu ktorého sa diskutuje o jednotnom, spoločnom riešení problému.

Ak by ste si mali vybrať medzi hádkou z únavy a hádkou pre financie, tak radšej popracujte na riešení finančnej tiesne. Hádať sa len preto, že sa niekomu zachcelo a zameriavať sa na malichernosti patrí medzi ďalšie smútočné body. Veci treba riešiť až vtedy, keď sa stávajú problematické a nie to, čo niekedy v budúcnosti môže, ale aj nemusí vyústiť do krízy. Preto treba vážne popremýšľať nad tým, kedy nastáva vhodná, respektíve nevhodná chvíľa na vzrušujúcu výmenu názorov, pretože aj hádka si vyžaduje správne načasovanie. Hádať sa pred deťmi, priateľmi alebo susedmi, ktorí sa prizerajú cez dieru v plote, je ďalším vzťahovým mínusom.

Foto: pixmac.sk, Garry Knight – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!